Szkoła Podstawowa
im. Polskich Noblistów w Drążnej
A A A
 
2021-06-25 - Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021
Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021, więc czas najwyższy na podsumowanie pracy.
Prymusem Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej została Kinga Kamińska z klasy VI, uzyskując średnią ocen 5,67.
Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali: Błażej Nazaruk kl. II, Julia Kalecka kl. III, Damian Kukulski kl. IV, Iga Parol kl. IV, Izabela Wrzesińska kl. IV, Nikola Gołębiowska kl. VI, Julia Gorzelańczyk kl. VI, Kinga Kamińska kl. VI, Gracjan Kapuściński kl. VI, Mateusz Mroziński kl. VI, Marta Roszak kl. VI, Natalia Andrzejak kl. VII, Martyna Rewers kl. VII, Maria Siuda kl. VII, Bartosz Molenda kl. VIII, Bartłomiej Purul kl. VIII.
Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie zdobyli: Franciszek Grochowski kl. III, Oskar Wiśniewski kl. III, Dawid Drzewiecki kl. IV, Michał Kwiatkowski kl. IV, Krzysztof Szczepaniak kl. VII, Konrad Wilczewski kl. VIII.
Statuetkę i tytuł Sportowca Szkoły roku szkolnego 2020/2021 oraz nagrodę specjalną od Dyrektora szkoły za uzyskanie tytułu Finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Wychowania Fizycznego otrzymał Bartosz Molenda.
Nagrody książkowe za zaangażowanie w życie Parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie otrzymali: Bartłomiej Purul kl. VIII, Bartosz Molenda kl. VIII.
Nagrodzeni za 100% frekwencję w roku szkolnym 2020/2021 zostali: Izabela Wrzesińska kl. IV, Zuzanna Małecka kl. III, Julia Kalecka kl. III, Szymon Andryszak kl. I.
Podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim otrzymali: Patrycja Baranowska kl. VIII, Nikola Gołębiowska kl. VI, Konrad Wilczewski kl. VIII, Jakub Dzikowski kl. VII.
Nagrodę za zajęcie I miejsca w szkolnej charytatywnej zbiórce nakrętek otrzymała Izabela Wrzesińska kl. IV.
Z kolei Damian Kukulski z klasy IV otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w szkolnym quizie o piłce nożnej, a Jakub Strzelczyk z klasy VIII – za udział w projekcie ZUS i konkursie o ubezpieczeniach społecznych.
W konkursie fotograficznym „Moja mała Ojczyzna w obiektywie” nagrodzeni zostali uczniowie: Julia Budzińska, Miłosz Piński, Błażej Nazaruk, Wiktor Nowak, Maria Siuda, Maja Piasecka, Izabela Wrzesińska.
Czytelnikiem roku szkolnego 2020/2021 została Iga Parol kl. IV, a klasą, która przeczytała najwięcej książek okazała się klasa VII.
Podziękowania za pracę na rzecz Szkoły w Drążnej otrzymali: Paweł Kalecki, Bartłomiej Purul, Krzysztof Gorzelańczyk.
Uczniowie z klasy I: Aleksandra Pająk, Krzysztof Szacowny, Marcelina Siuda, Julia Jóźwiak, Julia Budzińska, Zuzanna Miętkiewicz, Szymon Andryszak, Julia Bojarska, Michał Sławski za pracę i zaangażowanie w nauczaniu zdalnym otrzymali nagrody książkowe.
Dyrektor szkoły Danuta Samul podziękowała Rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, życzliwość i współpracę. Statuetki otrzymali: Agnieszka Purul, Agnieszka Kukulska, Anna Molenda oraz Radny Gminy Słupca Jan Kujawa i Sołtys Sołectwa Drążna Marek Miętkiewicz.
Podziękowania otrzymali także: Teresa Baranowska, Ewelina Dolota-Wilczewska, Hanna Tylkowska, Urszula Strzelczyk, Marek Gołdych, Zofia Szrama, Magdalena Gorzelańczyk, Katarzyna Roman Kaleccy, Arkadiusz Kapuściński, Krzysztof Mroziński, Małgorzata Mirosław Pińscy, Marzena Grzelak, Iwona Waldemar Wrzesińscy, Paulina Andryszak, Karolina Rakowicz, Patrycja Hemmerling, Joanna Małecka, Marta Matuszewska, Karolina Andrzejewska, Ewelina Chorążyczewska, Alicja Jarosław Nazaruk, Agnieszka Czapska, Alina Kostyszyn, Justyna Bojarska, Monika Olszewska, Magdalena Budzińska, Joanna Mateusz Jóźwiak.
 

 
 
2021-06-24 - Młodzi Naukowcy z Drążnej
24 czerwca 2021r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią wcieli się w rolę małych naukowców. Pod czujnym okiem Pani Beaty Zawieruchy wykonywali doświadczenia i eksperymenty z jajkiem, mlekiem i balonami.
 
 
 
Charytatywna zbiórka plastikowych nakrętek
Po raz kolejny cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej rozpoczęła charytatywną zbiórkę plastikowych nakrętek. Wydaje się, że są bezwartościowe, ale każdy kilogram jest wart złotówkę.
W tym roku szkolnym zbieraliśmy dla Korneli Kuczma z Gniezna. Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną – zespół Mowat Wilson. Jest to zespół wielorakich wad wrodzonych, który spowodował u Kornelki wadę serca, wadę układu moczowego, niedosłuch, padaczkę oraz głębokie upośledzenie. Pomimo 7 lat Kornelia nie mówi, nie chodzi, nie potrafi utrzymać kontaktu wzrokowego oraz przekazać własnych potrzeb, ale mimo swoich ograniczeń jest dziewczynką o wesołym usposobieniu i niespotykanej radości życia.
Zbiórka nakrętek ma pomóc rodzicom w zakupie nowego wózka (model CRICET R 82), który kosztuje 7500 zł.
Przez cały rok szkolny w sumie uzbieraliśmy 170,585 kg nakrętek.
Zwyciężczynią w szkolnej zbiórce nakrętek została Izabela Wrzesińska uczennica klasy IV.
Organizatorem szkolnej zbiórki była Pani Monika Barańska – opiekun Samorządu Uczniowskiego.
 
 
 
2021-06-22 - Bartłomiej Purul wyróżniony w konkursie fotograficznym
„Bo zwyciężać mogą ci,
co wierzą, że mogą”
 Wergiliusz
Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Koninie zorganizowało po raz kolejny dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych regionalny konkurs fotograficzny Najciekawsze miejsca w moim regionie. W tym roku przyświecało hasło: Patriotyzm w kadrze zamknięty. Celem konkursu było m.in. pogłębienie wiedzy dotyczącej historii własnego regionu, rozwijanie poczucia przynależności do społeczności lokalnej czy rozwijanie zainteresowań i pasji fotograficznej. Spośród 41 prac nadesłanych z 13 szkół z miasta Konina oraz powiatów konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Purul, który na fotografii uchwycił piękno mogiły zbiorowej - Grób Powstańców Styczniowych w Nowej Wsi. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji!!!
BB
 
 
2021-06-22 – Dzień Zdrowej Kanapki
Nasze pierwszaczki przez cały rok szkolny zdobywały i gromadziły wiadomości dotyczące zdrowego trybu życia, zdrowej żywności a wszystko po to, by mieć zdrowy organizm i dobrze funkcjonować.  Uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zorganizowanego „Dnia Zdrowej Kanapki”. Przygotowane kanapki smakowali uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Były wyśmienite.
 


 
 
2021-06-22 - Wyjazd integracyjny kl. VII na paintball laserowy do Wrześni
Wyjazd integracyjny kl. VII na paintball laserowy do Wrześni
 
 
 
2021-06-22 - Wyjazd rekreacyjny
Dnia 22 czerwca 2021 roku uczniowie klasy VI i VIII wraz z wychowawcami udali się do Centrum Rekreacji Niagara. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form aktywnego spędzania czasu wolnego, a także integracja uczniów. Godziny spędzone na basenie i w kręgielni były świetną zabawą i okazją do relaksu po ciężkim roku nauki. Emocjonującą rozrywkę zapewniły uczniom automaty do gier zręcznościowych, takie jak: symulator wyścigów samochodowych, cymbergaj czy rzuty do kosza. Po sportowych wrażeniach nastał czas na posiłek. Zadowoleni  i w dobrym nastroju wszyscy uczestnicy szczęśliwie wrócili do swych domów.
BB
 
 
2021-06-21 - Dzień Kultury Fizycznej
22 czerwca obchodzimy narodowy Dzień Kultury Fizycznej. Celem Święta jest zwrócenie szczególnej uwagi nie tylko na naszą kondycję, ale również na zdrowy styl życia.
Sport jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji fizycznej, ale przede wszystkim pomaga w zmniejszeniu stresu, odzyskiwaniu równowagi psychicznej. Nasz organizm, w trakcie wysiłku zaczyna produkować hormony szczęścia - endorfiny.
Z okazji tego dnia dla całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej zostały zorganizowane gry i zabawy. Organizatorami Dnia Kultury Fizycznej byli nauczyciele wychowania fizycznego Pani Monika Barańska (klasy I-IV) oraz Pan Grzegorz Wysocki (klasy VI-VIII).
Najmłodsi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-II i klasy III-IV.
Zadaniem uczniów było wykonanie 7 zadań, za które zdobywali punkty. Były to bieg wahadłowy (konkurencja na czas), rzut woreczkiem do celu, sopel lodu (konkurencja na czas), sokole oko, Goool!, przysiady z piłką lekarską (konkurencja na czas) i rzut do kosza.
Nasi mali sportowcy stanęli na wysokości zadania, udowadniając, że można dobrze się bawić, pomimo rywalizacji między koleżankami i kolegami. Ostatecznie w kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajęli Amelia Kalecka oraz Krzysztof Szacowny, natomiast w kategorii klas III-IV Izwyciężyli Zuzanna Małecka oraz Franciszek Grochowski.
Uczniowie starszych klas zmagali się  na boisku sportowym w sześciu konkurencjach. Były to rzuty do kosza, strzały do bramki, rzuty do celu, skoki przez skakankę, slalom z kijem do unihokeja oraz slalom z piłeczką na rakietce. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Martyna Rewers, drugie  - Amelia Drzewiecka, a trzecie Nadia Gołdych, natomiast w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Kozłowski, drugie - Fabian Tylkowski, a trzecie - Szymon Kukulski. Gratulujemy!
Zachęcamy WAS do codziennej aktywności fizycznej i do zdrowego stylu życia.
Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego ;-)
MB
 
 
2021-06-16 - spotkanie profilaktyczne z Policją
16 maja 2021r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.
Pani asp. sztab. Marlena Kukawka i pani mł.asp. Joanna Wolińska poprowadziły spotkanie profilaktyczne, w trakcie którego szeroko omówiły kwestie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, kwestie bezpiecznego korzystania z dróg publicznych, w tym szczególną uwagę zwróciły na zmiany w przepisach prawa, jakie niedawno w tym zakresie nastąpiły. Podczas spotkania poruszone zostały także kwestie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, cyberzagrożeń i odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne.
Te cenne wskazówki i uwagi przekazane przez panie policjantki z pewnością przyczynią się do bezpieczeństwa uczniów szkoły w Drążnej.
MJ
 
 
MegaMisja i #SuperKoderzy w szkole w naszej szkole
MegaMisja i #SuperKoderzy w szkole w Drążnej
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej od września 2021r. będzie realizowała zajęcia w programach edukacyjnych #SuperKoderzy (kl. IV-VIII) i MegaMisja (kl. I-III). Są to programy Fundacji Orange, w których uczniowie będą się uczyć podstaw programowania i robotyki. Programy te rozwijają także uczniowską kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole, a szkoła otrzymuje granty na zakup sprzętów potrzebnych do realizacji działań. To kolejny rok, w którym starania szkoły zostały docenione przez Kapitułę Konkursową Fundacji i Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej trafia na listę szkół uczestniczących w programach Fundacji Orange.
 
  
 
 
2021-06-14 - Szkoła przyjazna pszczołom
Pszczółka Maja, miód, ule...  to  najczęściej pojawiające się skojarzenia z pszczołami. Tymczasem pszczoły to o wiele więcej niż pszczoła miodna. W Polsce mamy kilkaset przeróżnych gatunków tych owadów. Wszystkie żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym, jednocześnie zapylając odwiedzane rośliny. Umożliwiają w ten sposób roślinom zapłodnienie, a w rezultacie powstanie owocu. To właśnie pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności. Dzięki temu, że ich gatunki są tak różnorodne, mogą zapylać różne rodzaje roślin i działać w różnych warunkach.
Co roku w ramach projektu Szkoła Przyjazna Pszczołom uczymy się jak pomagać pszczołom, także tym dzikim.
Oprócz przyswojenia niezbędnej wiedzy o pszczołach nasi uczniowie wykonali domki dla dzikich pszczół.
DZIĘKUJEMY za zaangażowanie. 
MM
  
 
 
KOMUNIKAT Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
· zgodę rodzica,
· kwestionariusz,
· kwalifikację lekarza,
· szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
· I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
· II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
· III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki   
Departament Informacji i Promocji
 
 
2021-06-11 - profilaktyka raka szyjki macicy
Edukacja zdrowotna jest niezwykle istotnym elementem Szkolnego Programu Profilaktyki, dlatego 11 czerwca 2021 roku zostało zorganizowane spotkanie z Panią Małgorzatą Pluta z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy. Tematyką spotkania przeznaczonego dla uczennic klasy VII była profilaktyka raka szyjki macicy, w szczególności:
- zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i wpływu wirusa HPV na jego powstawanie,
- podniesienie świadomości o czynnikach zwiększających ryzyko raka szyjki macicy,
- motywowanie do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie,
- dostarczenie dziewczętom informacji o świadczeniodawcach wykonujących badania cytologiczne.
Bardzo ważną rzeczą dla każdej kobiety jest umiejętność samooceny swojego zdrowia. Obserwacja własnego organizmu i znajomość podstawowych zmian zachodzących w nim w poszczególnych okresach życia, pozwala na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości i chorób, które skłonią do odpowiednio wczesnego zgłoszenia się do lekarza i podjęcia ewentualnego leczenia.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie, za czas jaki poświęciła i za wiedzę przekazaną dziewczętom.
MB
 
 
2021-06-10 - II Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym
II Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym
Konkurs adresowany był do dzieci w wieku od 11 do 14 lat, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu rymowanki promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci odnoszące się do pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat. W konkursie uczestniczyło aż 925 dzieci w tym uczeń naszej szkoły Adam Szrama.
Adam za udział w konkursie otrzymał podziękowanie i grę planszową. Gratulujemy!
 
 
 
2021-06-08 - wyjazd do Deli Park koło Poznania
8 czerwca 2021 uczniowie klasy I wraz z wychowawcą i Rodzicami uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Deli Parku koło Poznania. Uczniowie wcielając się w rolę „Tropicieli” poznali prehistoryczne zwierzęta, odwiedzili park miniatur, zwiedzili mini ZOO i Podniebną Wioskę. Ogromną radość uczestnikom wycieczki sprawiła fantastyczna zabawa na dmuchańcach i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wyjazd pełen atrakcji na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.
 
 
 
2021-06-01 - Dzień Dziecka
1 czerwca 2021r. uczniowie z wychowawcami i nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej z okazji Dnia Dziecka wyjechali do Wrześni (klasy I-III) oraz na wycieczkę do Torunia (klasy IV-VIII).
Klasa IV wizytę w mieście rozpoczęła od podziwiania Wisły z toruńskiego nabrzeża, obejrzenia średniowiecznej Krzywej Wieży i pozostałości zamku krzyżackiego. Następnie grupa odbyła spacer uliczkami Starego Miasta, gdzie uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Kopernikiem czy zakupienia pamiątek. Akcentem kończącym tę wizytę w Torunia było obejrzenie w toruńskim planetarium sensu "Wirująca Ziemia". Seans przybliżył uczniom podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi - w przystępny sposób zostało wyjaśnione, jak zmienia się wygląd nieba i układu gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca.
 
Szóstoklasiści pod opieką przewodnika mieli okazję poznać historię zabytkowego miasta, które z racji wartości historycznej zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczniowie, poruszając się po Bulwarze Filadelfijskim, dotarli do Krzywej Wieży z przełomu XIII/XIV wieku. Spacerując po Rynku Staromiejskim, podziwiali m.in. ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, Kamienicę pod Gwiazdą oraz pomnik flisaka, który według legendy uratował Toruń przed plagą żab. Na zakończenie zwiedzania każdy uczestnik wycieczki otrzymał od przewodnika pakiet materiałów zawierający mapy Torunia z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi, pocztówki oraz zbiór toruńskich legend. Ostatnim punktem programu była wizyta w Planetarium, które mieści się w XIX-wiecznym budynku dawnego zbiornika gazowego. Zanim uczniowie udali się w drogę powrotną, mogli kupić pamiątki dla najbliższych - większość zdecydowała się na piernikowe wypieki. Mnóstwo zdjęć jeszcze długo będzie przypominało udaną wycieczkę!
 
Uczniowie klas 1-3 pod opieką Danuty Samul, Marty Grabarskiej, Beaty Zawieruchy, Justyny Marszałkowskiej, Justyny Goli spędzili Dzień Dziecka w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wrześni. Dzień przepełniony był licznymi atrakcjami i przebiegał w cudownej atmosferze. Uczniowie brali udział w warsztatach: szycia poduszeczek, mydlanych – każde dziecko zrobiło po kilka kolorowych pachnących mydełek, a także plastycznych podczas których uczniowie malowali wazoniki i skarbonki – słonie, auta. Wspaniałą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków we włosach, robienie bransoletek z koralików. Dużo radości dostarczyło koło fortuny – uczniowie kręcąc kołem wybierali nagrody. Za tak wspaniały dzień – dziękujemy!
 
 
 
 
 
 
2021-05-31 - Dzień Matki
26 maja  - Święto Matki  - jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla mam. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami zaprosili do szkoły swoich rodziców. Rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów klasy I, natomiast uczniowie klasy II i III zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie w wiosennym przedstawieniu „O żabkach w czerwonych czapkach”. Uśmiechy, gromkie brawa, a czasem i łzy wzruszenia świadczyły o radości i dumie ze swych pociech. Po występach dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek.
Życzymy naszym drogim Mamom oraz Tatusiom dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swoich milusińskich:)
 
 
 
2021-05-31 - Program Umiem pływać
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej po raz kolejny uczestniczy w programie nauki pływania „Umiem pływać”. Program ten jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.
Główne cele programu to przede wszystkim poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.
            Nauka pływania odbywała się przez cały rok szkolny, kiedy to uczniowie szkoły w Drążnej zdobywali nie tylko podstawowe umiejętności pływania, ale również rozwijali i podnosili swoją sprawność fizyczną. Uczestnictwo dzieci w programie wpłynęło także na promowanie prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia oraz pozwoliło na głębszą integrację międzyklasową.
MB
 
 
2021-05-31 - Lekcje z klimatem
Uczniowie klasy VIII wzięli udział w webinarium zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska pt. „Lekcje z klimatem”. Jego celem było przybliżenie istotnych aspektów z obszaru ochrony klimatu oraz ukazanie praktycznych proekologicznych rozwiązań do wdrożenia w codziennym życiu. Niecodzienna lekcja miała za zadanie wspierać również rozwój świadomości ekologicznej młodego pokolenia z zakresu tematyki wpisującej się w zazębiające się obszary: klimat, środowisko i energia.
Młodzież została zapoznana z następującymi zagadnieniami.
• funkcjonowanie systemu klimatycznego Ziemi, cyklu węglowego oraz efektu cieplarnianego;
• źródła emisji gazów cieplarnianych oraz ich wpływ na klimat;
• konsekwencje zmiany klimatu;
• możliwe działania łagodzące i adaptacyjne związane ze zmianą klimatu;
• problem zjawiska depresji klimatycznej wśród młodzieży.
• Jak ograniczyć zmiany klimatu?
ES
 
2021-05-31 - Światowy Dzień Bez Tytoniu
Tytoń powoduje każdego roku 8 milionów zgonów. Rezygnacja może być wyzwaniem, zwłaszcza z dodatkowym stresem społecznym i ekonomicznym, który pojawił się w wyniku pandemii, ale istnieje wiele powodów, aby rzucić palenie.
Od wielu lat nasza szkoła włącza się w obchody „Światowego Dnia Bez Tytoniu”, który przypada 31 maja. Tego dnia wśród uczniów zostały przeprowadzone pogadanki dotyczące zagrożeń związanych z czynnym i biernym paleniem tytoniu oraz ukazane zostały skutki społeczne i ekonomiczne jakie wynikają  z palenia wyrobów tytoniowych. Z okazji tego dnia zostały również przygotowane ulotki dla każdego ucznia.
Corocznie WHO stara się w tym dniu uświadamiać i ostrzegać wszystkich ludzi na całym świecie przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła, czy trzustki.
Oto kilka powodów dlaczego warto rzucić palenie:
1. Palacze mają większe ryzyko rozwoju ciężkiego przypadku i śmierci z powodu COVID-19.
2. Tytoń prawie natychmiast wpływa na Twój wygląd.
3. Zagraża zdrowiu twoich przyjaciół i rodziny – nie tylko ciebie.
4. Palenie lub używanie e-papierosów w pobliżu dzieci zagraża ich zdrowiu i bezpieczeństwu.
5. Używanie tytoniu ma negatywne konsekwencje społeczne.
6. Jest drogi - możesz wydawać pieniądze na ważniejsze rzeczy.
7. Palenie zmniejsza płodność.
8. Wszystkie formy tytoniu są śmiertelne.
9. Kupując tytoń, wspierasz finansowo przemysł, który wyzyskuje rolników i dzieci oraz powoduje choroby i śmierć.
10. Podgrzewane wyroby tytoniowe są szkodliwe dla zdrowia.
11. E-papierosy są szkodliwe dla zdrowia i niebezpieczne.
12. Używanie tytoniu, zwłaszcza palenie, zapiera dech w piersiach.
13. Tytoń łamie serca.
14. Tytoń powoduje ponad 20 rodzajów raka.
15. Palacze częściej tracą wzrok i słuch.
16. Tytoń szkodzi prawie każdemu organowi ciała.
17. Używanie tytoniu i nikotyny szkodzi dziecku.
18. Tytoń zanieczyszcza środowisko.
MB
 
 
2021-05-28 - Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej
W dniu 28 maja 2021r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim uczniowie złożyli przysięgę rozwiązywali szereg zadań: odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały znajomość bajek i baśni, dowiedzieli się jak należy obchodzić się z książką i jak o należy o nią dbać. Na pamiątkę tej uroczystości każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom i książkę.
 
 
 
2021-05-28 - list Wielkopolskiego Kuratora Oświaty do Rodziców
 
2021-05-27 - Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po Zdrowie”
Edukacja zdrowotna dzieci i młodzieży jest istotnym elementem ogólnych oddziaływań edukacyjno-wychowawczych. Odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych spoczywa na osobach dorosłych, tworzących najbliższe środowisko społeczne dzieci.
W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po Zdrowie”. Odbiorcami programu byli uczniowie klasy czwartej.
Istotnym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów. Opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
Program był realizowany w formie zdalnej i stacjonarnej według zaproponowanych scenariuszy. Zajęcia przybliżyły uczniom wiedzę na temat zachowań prozdrowotnych, kształtowały odpowiednie umiejętności i postawy związane z tym obszarem, zachęcały do zdrowego stylu życia, wolego od dymu tytoniowego oraz poznały jakie korzyści wynikają  z niepalenia papierosów i jak ważny jest świadomy wybór związany ze zdrowiem.
MB
 
 
2021-05-26 - Wielkopolski Turniej Orlika w piłce nożnej na szczeblu powiatowym
W środę 26.05.2021r. w na boisku Orlik w Słupcy rozegrany został Wielkopolski Turniej Orlika w piłce nożnej na szczeblu powiatowym. W zawodach wystartowało sześć szkół,  w tym uczniowie naszej szkoły. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Każdy zespół rozegrał dwa mecze grupowe. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwa zespoły z grupy. Chłopcy z Drążnej zakończyli zmagania na miejscu V-VI.
Szkoła z Drążnej występowała w składzie: Damian Kukulski, Paweł Kalecki, Mateusz Mroziński, Konrad Grzelak, Łukasz Grzelak, Filip Wróblewski, Oliwier Walisiak, Gracjan Sypniewski, Jakub Kozłowski.
GW
 
 
2021-05-25 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego Czwórboju Lekkoatletycznym
Po długiej przerwie związanej z pandemia wznowiona została szkolna rywalizacja sportowa na wszystkich szczeblach. 25.05.2021 na stadionie MOSiR w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach nie zabrakło uczniów szkoły podstawowej z Drążnej. Szkołę reprezentowało 5 uczniów. Każdy z nich wziął udział w czterech konkurencjach lekkoatletycznych należących do czwórboju. Był to bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1000m. Wyniki poszczególnych konkurencji zostały zamienione na punkty, a suma punktów wszystkich konkurencji dawała rezultat drużyny. Uczniowie naszej szkoły zajęli VI miejsce.
Szkołę z Drążnej reprezentowali: Damian Kukulski, Filip Wróblewski, Łukasz Grzelak, Konrad Grzelak, Gracjan Sypniewski.
GW
 
KOMUNIKAT Organizacja pracy szkoły od 17 do 30 maja 2021
 
 
 
 
2021-05-14 - Akademia Lubella
Akademia Lubella to program edukacyjny skierowany do klas VI-VIII szkół podstawowych. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Akademia Lubella uczy nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania posiłków, a także wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków.
W ramach programu zostały przeprowadzone zajęcia online według zaproponowanych scenariuszy. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i jednogłośnie stwierdzili, że zdrowy styl życia jest bardzo ważny.
MB
 
 
 
KOMUNIKAT Doradztwo zawodowe online (platforma i doradcy)
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej platformy informacyjnej stworzonej przez CWRKDiZ w Koninie. Na stronie znajdują się informacje zawodoznawcze w postaci filmów, informacje o szkołach kształcących w zawodach i ich pełna ofertę. Link do strony: http://drzwiotwarte.edu.pl/
Zachęcamy również do konsultacji z doradcami zawodowymi, którzy dostępni sa w każdy wtorek od 10.00 do 11.00 pod linkiem https://ab943.clickmeeting.com/dyzur-doradcy-zawodowego?_ga=2.142862837.1123393229.1619374133-1253752772.1589822625
 
KOMUNIKAT Targi Edukacyjne w Poznaniu #online 7-8 maja 2021
Wykłady, warsztaty dla rodziców, uczniów i nauczycieli, wystąpienia znanych osobistości ze świata nauki oraz mediów, a także prezentacje szkół ponadpodstawowych czy uczelni wyższych – to tylko kilka punktów programu Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbędą się 7-8 maja 2021 r. w formule #online pod hasłem UWAGA EDUKACJA! Organizatorami wydarzenia są Grupa MTP i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
 
 
 
KOMUNIKAT Organizacja pracy szkoły od 04 maja 2021r.
 
2021-05 - 1,2,3 - Pamiętaj o POLSCE
Pamiętaj o POLSCE
 
W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Aby upamiętnić ten doniosły w historii Polski fakt, przeprowadzono podczas zajęć pogadanki, konkursy i projekcje filmów edukacyjnych. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym "Ilustrowana miłość do Ojczyzny". Wśród zwycięzców znaleźli się: I miejsce - Błażej Nazaruk, II miejsce – Julia Kalecka, III miejsce – Miłosz Piński. Uczniowie klasy IV mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o hymnie Polski. Test "Znam hymn Polski" bezbłędnie rozwiązali: Iga Parol, Izabela Wrzesińska i Michał Kwiatkowski. Natomiast uczniowie z klas VI-VIII zmierzyli się z zadaniami z chronologii, rozwiązując test "Czas w historii". I miejsce zajęła Kinga Kamińska (kl. VI), II miejsce zdobyła Roksana Gołdych z klasy VII, a trzecia lokata przypadła Martynie Rewers z klasy VII. Przekazanie nagród nastąpi w najbliższym czasie, po powrocie uczniów do szkoły. Ze względu na obecną sytuację i związane z nią obostrzenia zapraszamy do wysłuchania krótkiego apelu online, który skłoni do refleksji, na temat tego czym jest WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, PATRIOTYZM…
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2021-04-22 - Dzień Ziemi
Nasz udział w Dniu Ziemi
 
 
 
 
 
 
2021-04-15 - akcja "Zbieramto w szkole" - zapraszamy!
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej zaprasza do udziału w akcji „Zbieramto w szkole” trwającej do 26 czerwca 2021r..
 
Włączenie się w tą inicjatywę to okazja do zaangażowania we wspólną sprawę, jaką jest pomoc ubogim i ochrona środowiska, uwrażliwienie na problemy mieszkańców krajów, w których nawet woda bywa luksusem, a przy okazji zbiórka surowców.
 
Co i gdzie zbieramy?
Baterie, zużyte telefony komórkowe i tablety oraz zegarki tarczowe można składać do pojemników znajdujących się na korytarzu w naszej szkole.
 
 
 
2021-04-13 - zbrodnia katyńska
 
2021-04-12 - Akcja „Opatrunek na ratunek”
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej zaprasza do udziału w akcji: „Opatrunek na ratunek”.
Materiały prosimy składać do pojemnika znajdującego się w holu szkoły. Akcja trwa do 20 maja 2021r..
Szczegóły na poniższej grafice.
 
 
 
2021-04-09 - Bartosz Molenda finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Wychowania Fizycznego
Bartek w finale Wojewódzkiego Konkursu z Wychowania Fizycznego
 
Uczeń Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej Bartosz Molenda 22 marca 2021r. brał udział w ostatnim już etapie Wojewódzkiego Konkursu z Wychowania Fizycznego rozgrywanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie. W etapie tym brało udział 39 najlepszych uczniów z Wielkopolski wyłonionych w etapie rejonowym.
 
Konkurs został podzielony na dwie części. Bartek w pierwszej z nich musiał wykazać się rozległa wiedzą na temat m.in.: Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", przepisów unihokeja czy sukcesów polskich olimpijczyków w igrzyskach olimpijskich tego stulecia. W drugiej części konkursu sprawdzane były umiejętności praktyczne jak: jazda na rolkach tyłem po slalomie czy stanie na rękach przy drabince. Testowane były również wytrzymałość i szybkość.
 
Z wielką radością informujemy, że Bartosz Molenda, dzięki uzyskanemu bardzo dobremu wynikowi, został FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu z Wychowania Fizycznego.
 
Ucznia do konkursu przygotowywał Pan Grzegorz Wysocki.
 
Gratulujemy Bartkowi i jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!
 
2021-04-07 - Światowy Dzień Zdrowia
Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie.
W tym roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.
Na całym świecie niektóre grupy walczą o związanie końca z końcem przy niewielkich dochodach dziennych, mają gorsze warunki mieszkaniowe i wykształcenie, mniejsze możliwości zatrudnienia, doświadczają większej nierówności płci oraz mają ograniczony dostęp do bezpiecznego środowiska, czystej wody i powietrza, bezpieczeństwo żywnościowe lub nie mają go wcale. i usług zdrowotnych. Prowadzi to do niepotrzebnego cierpienia, możliwej do uniknięcia choroby i przedwczesnej śmierci. I szkodzi naszym społeczeństwom i gospodarkom.
Jest to nie tylko niesprawiedliwe: można temu zapobiec . Dlatego WHO wzywa do zapewnienia każdemu warunków życia i pracy sprzyjających zdrowiu oraz do monitorowania nierówności zdrowotnych i do zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, kiedy i gdzie ich potrzebują.
COVID-19 mocno uderzył we wszystkie kraje, ale jego wpływ był najsilniejszy na te społeczności, które były już narażone, które są bardziej narażone na tę chorobę, rzadziej mają dostęp do wysokiej jakości usług opieki zdrowotnej i są bardziej narażone na negatywne konsekwencje. wynik środków wdrożonych w celu powstrzymania pandemii.
WHO zobowiązuje się do zapewnienia wszystkim i wszędzie prawa do dobrego zdrowia.
MB
 
 
KOMUNIKAT Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych Powiatu Słupeckiego na rok szkolny 2021/2022
 
2021-04-02 - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
 
Autyzm jest zaburzeniem o charakterze neurologicznym, dotyczącym mózgu i mającym najczęściej podłoże genetyczne. Pierwsze objawy ujawniają się już na etapie okresu dziecięcego i trwają tak naprawdę do końca życia. Autyzm cechuje brak reakcji ze strony dziecka na polecenia, brak zabawy z rówieśnikami, trudności z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD). Dzień ten został ustanowiony w 2007r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliższych. Na znak solidarności z osobami z autyzmem społeczność szkolna solidaryzuje się zakładając koszulki, bluzy czy spodnie w kolorze niebieskim. Wiele budynków w Polsce i na świecie będzie również podświetlanych na niebiesko.
 
 
 
2021-03-27 - miesiąc języków obcych
Marzec upłynął w szkole w Drążnej pod znakiem języków obcych. Uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzowych z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego (wyniki zostaną ogłoszone wkrótce), a najmłodsi wykonali przepiękne króliki wielkanocne. Na Facebook’u można było przeczytać ciekawostki o innych krajach, językach oraz nauce języków obcych. Uczniowie klas I-IV wzięli udział w warsztatach językowych  - poznali nazwy kolorów w języku hiszpańskim, zobaczyli filmik z alfabetem migowym, a także poznali flagi państw i używane w języki. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać Wam, że języki obce są fajne.
MG
 
 
2021-03-26 - ozdoby świąteczne
Drzewka wielkanocne, zajączki, jajka, zawieszka na drzwi i okna, baranki to ozdoby przygotowane przez uczniów, Rodziców i pracowników szkoły na kiermasz wielkanocny.
 
 
 
2021-03-26 - Idą święta ...
2021-03-26 - idą święta ...
 
 
 
2021-03-25 - spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z Powiatu Słupeckiego
W dniach 17, 23, 24 i 25 marca 2021r. zostały zorganizowane zdalne spotkania dla uczniów klasy VIII spotkania z przedstawicielami Szkół Ponadpodstawowych z Powiatu Słupeckiego. Swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022 przybliżyli: Pani Karolina Rakowicz – Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Pan Karol Kowalski – Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy, Pani Ewa Szczepaniak – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie, Pani Joanna Sobutka i uczeń Patryk Mikołajczyk z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy.
W czasie wszystkich spotkań młodzież szkoły w Drążnej miała możliwość poznania możliwych kierunków kształcenia czy kół zainteresowań, jakie oferują placówki z okolicy.
Wszystkim zaproszonym gościom składamy serdeczne podziękowania za poświęcony młodzieży czas.
MB
 
 
2021-03-22 - Dzień Nowych Technologii w Edukacji
W poniedziałek, 22 marca obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji, choć tak na prawdę akurat to święto, trwa w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej cały rok.
 
            Nauczyciele naszej szkoły na co dzień wykorzystują zdobycze nowych technologii, by jak najpełniej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania uczniów w zmieniającym się świecie. Oczywiście wykorzystując coraz to nowe metody i techniki pracy uświadamiają uczniów jak korzystać z nich bezpiecznie i z korzyścią dla rozwijania siebie i swoich pasji. Wśród aplikacji, które najczęściej wykorzystywane są przez nauczycieli w pracy wyróżnić można: Microsoft Teams (Forms, Sway, One Note), dziennik elektroniczny Librus, podręczniki multimedialne.
           
            Poza tym, każdy z nauczycieli wykorzystuje zasoby Internetu do tworzenia ciekawych, często interaktywnych narzędzi pracy za pomocą platform: Eudelo, Canva, Pi-stacja, Wordwall, Wordart, Quizizz, Learning Apps, GeoGebra, Scratch, Code.org, Popplet, edu.zabawy.com, CMDW, dyktanda.pl, liveworkseets…
 
            Nauczyciele uwzględniając różne style uczenia uczniów realizują zajęcia w oparciu o materiały audialne, wizualne i multimedialne. To urozmaica proces kształcenia i stwarza większe szanse każdemu uczniowi na osiągnięcie najlepszych możliwych wyników. Dydaktycy wykorzystują więc między innymi materiały dostępne w Internecie: You Tube, Dajemy Dzieciom Siłę, Filmowe Pogotowie Wychowawcze.
 
            Ale nauczyciele i wychowawcy tworzą też własne filmy i prezentacje za pomocą dostępnych programów i aplikacji: Canva, iMovie, Biteable.
 
            Każdego dnia nauczyciele i uczniowie komunikują się ze sobą, przekazują informacje za pośrednictwem różnych dostępnych sposobów: dziennik elektroniczny, poczta e-mail, Messenger, Microsoft Teams.
           
            Dziś dla nauczyciela naturalnym środowiskiem jest też współpraca i praca w grupach w oparciu o środowisko Microsoft 365, czy Microsoft Teams oraz praca w chmurze.
 
            Poza bieżącymi działaniami opartymi na nowych technologiach informacyjnych, Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej podejmuje też szereg działań zmierzających do motywowania uczniów do dalszej pracy edukacyjnej i rozwijania zdolności i zainteresowań. Wzięliśmy udział między innymi w projektach i programach promujących nowe technologie: Cyfrowa Szkoła Wielkopolska, #Superkoderzy, Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, Dzień Bezpiecznego Internetu, Tydzień Kodowania.
 
            Od wielu lat organizujemy też w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu uświadomienie młodym ludziom, jak odpowiedzialnie korzystać ze zdobyczy współczesnej cywilizacji. W tym dniu organizujemy pogadanki, projekcje filmów (np. „Owce w sieci”, Filmy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, itp.), spotkania na Microsoft Teams dotyczące netykiety i zasad zachowania na zdalnych lekcjach.
 
            Jako nauczyciele stajemy się przewodnikami uczniów po świecie nowych technologii informacyjnych, dlatego staramy się korzystać z nich z rozwagą. Jesteśmy świadkami tego, że nauczanie zmierza dziś w stronę metanauczania, w którym zadaniem nauczyciela jest przygotowanie ucznia do samodzielnego i długotrwałego, procesu ucznia się, kształtowanie dojrzałości informacyjnej ucznia, polegającej nie tylko na uzyskaniu sprawności w wyszukiwaniu informacji z różnych źródeł ale także na umiejętności jej selekcjonowania i wartościowania, a w dalszej konsekwencji - kształcenie ku mądrości.
 
KOMUNIAKT Informacje dla Ósmoklasistów o szkołach z Powiatu Słupeckiego i ich ofercie edukacyjnej
Informacje o szkołach z Powiatu Słupeckiego i ich ofercie edukacyjnej
 
Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Piłsudskiego w Słupcy
 
Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy
 
Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Słupcy
 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie
 
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie
 
 
2021-03-21 - Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Święto obchodzone corocznie z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.  
Na znak solidarności z chorymi na zespół Downa założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. Im bardziej kolorowo i różnorodnie - tym lepiej! Osoby chorujące na zespół Downa często są wykluczone ze środowiska ze względu na swoją odmienność. Wyróżniając się nawet takim niewielkim akcentem, jak różne skarpetki, wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.
MB
 
 
 
2021-03-19 - Niezwykły gość w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej
Niezwykły gość w naszj szkole
 
19 marca 2021r. szkołę w Drążnej odwiedził „Wielkanocny Zając”, który wręczył wszystkim uczniom i pracownikom szkoły prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Dyrektor szkoły bardzo dziękuje Agnieszce Purul, Magdalenie Gorzelańczyk, Markowi Miętkiewiczowi za ogromne zaangażowanie w organizację niespodzianki dla uczniów.
 
 
 
2021-03-19 - mistrzostwa szkoły w Piłkarzykach, Darcie i Boulach
W marcu w klasach I-III w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej rozegrane zostały mistrzostwa w grach: „Piłkarzyki”, „Dart” i „Boule”. Po zaciętych meczach wyniki przedstawiają się następująco:
 
Dart
1.Franciszek Grochowski
2.Martyna Chorążyczewska
3.Julia Budzińska
 
Piłkarzyki
1.Franciszek Grochowski
2.Miłosz Piński
3.Julia Bojarska
 
Bule
1.Martyna Chorążyczewska
2.Zuzanna Małecka
3.Julia Budzińska
 
Puchary i dyplomy zostały wręczone podczas uroczystego Powitania Wiosny. Zwycięzcom gratulujemy.
 
2021-03-19 - Dzień Wiosny
     19 marca to dzień szczególny dla naszej szkoły. W tym dniu uczniowie klasy I, II i III obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Od wielu lat zgodnie z tradycją szkolną, uczniowie świętują nadejście Wiosny. W radosnych nastrojach uczniowie postanowili ten dzień spędzić na wspólnej zabawie.
     Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunów Pani Moniki Barańskiej i Pani Marty Grabarskiej. Od rana uczniowie mieli do wykonania określone zadania m.in.: wykonanie owocowej sałatki, wiosennego nakrycia głowy oraz przygotowanie stroju „Eko” na wiosenny pokaz mody „Wiosna/Lato 2021”. Każde zadanie było punktowane i oceniane przez jury. W drugiej części dnia odbył się pokaz mody, gdzie uczniowie zaprezentowali się w swoich „Eko” strojach. W tym zadaniu klasy I-III wykazały się dużą kreatywnością, oryginalnością oraz dokładnością. Kolejnym zadaniem, z którym przyszło im się zmierzyć był quiz wiedzy o szkole. Każda klasa miała za zadanie odpowiedzieć na 5 pytań, za które można było dostać 1 punkt. W tej konkurencji najlepsza okazała się klasa I, odpowiadając bezbłędnie na wszystkie pytania. Ostatnim punktem programu były konkurencje sportowe, w których klasy rywalizowały w 4 konkurencjach m.in. w: przenoszeniu ciężarów, skokach w workach po slalomie, wyścigach na czworakach w podporze tyłem czy puzzlach. Po wykonaniu wszystkich zadań, przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa I, II - klasa III, a III – miejsce II. Dla zwycięzców były przygotowane dyplomy oraz słodki upominek. Był to dzień pełen dobrego humoru i pozytywnej energii, który zapewne zapadnie uczniom na długo w pamięci.
MB
          
 
 
2021-03-19 - #SuperKoderzy - kolejne spotkanie
Uczniowie korzystając z instrukcji składania skręcali i łączyli samodzielnie poszczególne drewniane elementy zestawu m.in. złożyli i skręcili pudełeczko na śrubki i pudełko na cały zestaw CODEBOX. Przygotowali też  drewniane elementy wyłamując je z formatek zestawu. Trochę problemów pojawiło się przy przykręcaniu osłonki sterownika LOFI BRAIN i wyłamywaniu z formatek z tworzywa sztucznego elementów montażowych, ale ostatecznie problemy udało się rozwiązać. Mimo, iż były to zajęcia dotyczące programowania, to dla wielu uczniów szczególnym doświadczeniem było posługiwanie się śrubokrętem, śrubkami i nakrętkami przy skręcaniu elementów. Uczniowie otrzymali również pakiety podarunków  - koszulki, długopisy, notesy i smycze projektu #SuperKoderzy.
Kolejne spotkanie wkrótce.
MJ
 
 
KOMUNIKAT Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w dniach 17 – 19 marca 2021r. próbnego Egzaminu Ósmoklasisty
 
Świąteczna zbiórka żywności i środków czystości
 
2021-03-15 - Międzynarodowy Dzień Matematyki
Międzynarodowy Dzień Matematyki w Drążnej
Po raz kolejny w połowie marca obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Drążnej Dzień Liczby Pi (14 marca – 3,14) i Międzynarodowy Dzień Matematyki. Od dwóch lat oba te święta Organizacja Narodów Zjednoczonych połączyła i obchodzone są jako wspólne święto matematyki. Liczba pi to znana chyba wszystkim stała matematyczna, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki czy fizyki od tysięcy lat. Jest też jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych - jej rozwinięcie dziesiętne jest nieskończone i nieokresowe, czyli nie da się jej przedstawić jako wyniku dzielenia dwóch liczb.
15 marca 2021r. uczniowie klas IV - VIII pracując w grupach zmagali się z zadaniami, których  wiodącym tematem było hasło: Ziemia się liczy. Rywalizując o zdobycie jak największej liczby punktów uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu fizyki, geografii, astronomii, zajmowali się transportem, demografią, energetyką, pogodą, a nawet kosmitami, a wszystko to łączyła matematyka.
Celem Dnia Matematyki jest popularyzowanie tej wspaniałej, wymagającej i bardzo potrzebnej nauki i pokazywanie, że nawet wtedy, gdy „nie lubimy” matematyki, to i tak się z nią spotykamy w życiu codziennym. Nie wierzycie? Sprawdźcie, czy jedna pizza o średnicy 50 cm to więcej niż dwie pizze o średnicy 35 cm (dla zapominalskich: powierzchnia pizzy to powierzchnia koła, czyli pi * promień * promień, a promień to połowa średnicy tego koła).
I na koniec najprawdziwsza kwadratura koła - liczby pi można używać jako PIN-u lub super hasła – wystarczą jej cztery ostatnie cyfry.
ES, MJ
 
 
2021-03-12 - Czekoladowy Autobus przyjechał do Drążnej
12 marca 2021r. pod Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Drążnej podjechał nietypowy autobus. Był to Czekoladowy Autobus. Wszyscy uczniowie z klas I-III dowiedzieli się między innymi z czego i jak powstaje czekolada czy jak wyglądają owoce kakaowca. Mieli również możliwość samodzielnego zrobienia i udekorowania czekoladek, które sami później również samodzielnie zapakowali w pudełka upominkowe. Ten szczególny poranek upłynął dzieciom przeeeepysznie - czekoladowo.
 
 
 
2021-03-10 - Przygody Kota Ciepłosława
Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej przez ostatnich kilka tygodni realizowali program PGE Energia Ciepła „Przygody Kota Ciepłosława”. Celem programu było budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych uczniów oraz poszerzenie ich wiedzy na temat sposobu wytwarzania i oszczędzania ciepła. Dzieci w ramach zajęć świetlicowych śledziły losy Kota Ciepłosława i jego przyjaciół, którzy przekazywali młodym widzom wiele istotnych informacji na temat tego skąd się bierze ciepło, jak je oszczędzać i dlaczego warto wybierać ekologiczne źródła ciepła. Na zakończenie programu uczestnicy musieli rozwiązać test sprawdzający poziom opanowania wiedzy oraz stworzyć komiks o przygodach Kota Ciepłosława. Z wielka? duma? informujemy, że w teście udało się nam zdobyć wszystkie możliwe punkty. Wyniki naszej pracy nad komiksem prezentujemy poniżej.
 
 
 
KOMUNIKAT Wniosek o dowozy do szkoły w roku szkolnym 2021/2022
 
2021-03-08 - Dzień Kobiet
 
     
 
 
 
2021-03-04 - szkolne spotkanie z astronomią
Wieczorem 4 marca 2021r. uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej spotkali się w szkole ze swoimi nauczycielami na zajęciach z astronomii. Spotkanie poświęcone było poznaniu podstaw wiedzy o kosmosie i o otaczającej nas rzeczywistości, w szczególności tej związanej z Księżycem. Uczniowie zrozumieli, dlaczego nasz naturalny satelita czasami jest widoczny tylko częściowo, a czasami wcale, jak daleko od Ziemi jest Księżyc i dlaczego wygląda w taki sposób. Wśród zrealizowanych działań znalazły się między innymi doświadczenia polegające na określaniu faz Księżyca czy obserwacje w wirtualnym planetarium. Uczniowie mogli również przedstawić swoją artystyczną wizję Księżyca.
Spotkanie z uczniami przygotowane i poprowadzone zostało przez nauczycieli Pana Marcina Majdeckiego i Pana Mirosława Jadrycha realizujących innowację pedagogiczną „Spójrz w gwiazdy”.
MJ
 
 
KOMUNIKAT Oferta edukacyjna dla Ósmoklasistów - CWRKDiZ w Koninie
Pomimo otaczającej nas walki z epidemią Koronawirusa, uczniowie ósmych klas przygotowują się do pierwszego ważnego testu wiedzy w ich życiu, od wyników którego zależeć będą ich dalsze losy. Przed nami także czas rekrutacji młodzieży do szkół ponadpodstawowych.
Z myślą o ósmoklasistach CWRKDiZ w Koninie przygotowało ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Znajdziecie w niej szeroki wybór możliwości kierunków, pośród których wybierać można coś dla siebie.
 
2021-03-02 - Ogólnopolska Kampania Społeczna "By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać"
Celem Kampanii realizowanej w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014–2020 jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.
2 marca 2021r.w ramach kampanii dla uczniów klasy IV została przeprowadzona pogadanka na temat agresji i przemocy oraz udostępniony krótki film animowany, który miał służyć realizacji założonych celów kampanii.
Spotkanie odbyło się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams i poprowadziła je sierż. sztab. Joanna Wolińska z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Zaproszony gość przybliżył uczniom różnicę między agresją, a przemocą oraz jakie mogą ponieść konsekwencje osoby, które jej używają.
Spotkanie zorganizowała Pani Monika Barańska – wychowawca klasy IV i składa serdeczne podziękowania Pani Joannie Wolińskiej za poświęcony nam czas.
MB
 
 
2021-03-02 - projekt Czytam sobie. Pierwsza klasa
Pierwszaczki ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej przez kilka miesięcy uczestniczyli aktywnie w projekcie "Czytam sobie. Pierwsza klasa." Podczas realizacji projektu malowali piękne plakaty, dowiadywali się wiele różnych informacji o wodzie, wykonywali doświadczenia z wodą i oczywiście czytali książeczki z serii "Czytam sobie. Pierwsza klasa." Poprzez czytanie książeczek nie tylko rozwijali swoje umiejętności czytelnicze, ale również dowiedzieli się jak ważna jest segregacja śmieci, ponieważ książeczki z tej serii są edukacyjne pod każdym aspektem. Na koniec Wszyscy zasłużyli na dyplomy i upominki.
 
 
 
2021-03-01 - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 
2021-02-24 - Spotkanie dla ósmoklasistów: Stres. Jak sobie z nim radzić?
Zbliżające się egzaminy dla uczniów klasy VIII związane są nie tylko z bardziej intensywną nauką, ale też ze stresem, który towarzyszy każdemu nowemu doświadczeniu. Dlatego 24 lutego 2021r. za pośrednictwem Platformy Microsoft Teams zostało zorganizowane spotkanie pt.: "Stres. Jak sobie z nim radzić", które miało uświadomić im, że nie każdy rodzaj stresu jest zły i pokazało jak wykorzystać ten motywujący do bardziej efektywnej pracy. Zaproszony gość przybliżył również różne techniki radzenia sobie ze stresem. Spotkanie poprowadziła Pani Anna Majdecka - psycholog szkolny, której składamy serdeczne podziękowania za poświęcony nam czas.
MB
 
 
2021-02-21 - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. W naszej szkole dzień ten obchodzony jest już kolejny raz. W tym roku uczniowie klas I -III uczestniczyli w Konkursie Pięknego Czytania oraz Konkursie Kaligraficznym. Ponadto na najmłodszych uczniów czekały różne atrakcje- gry i zabawy językowe.
W programie znalazły się: wykreślanki, memory ortograficzne, kalambury, zadania ortograficzne i ulubione przez uczniów łamańce językowe.
Z kolei uczniowie klas IV - VIII przygotowywali plakaty dotyczące kultury języka oraz na temat renesansowych twórców - Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja.
Ponadto mogli się? zmierzyć w dyktandach ortograficznych online oraz sprawdzić swoje umiejętności w teście ortograficznym na platformie Eduelo. Mistrzami Ortografii zostali: w kl. IV -Damian Kukulski, w kl. VI - Julia Gorzelańczyk, w kl. VII - Krzysztof Szczepaniak, w kl. VIII - Konrad Wilczewski. Gratulacje!!!
 
 
 
 
2021-02-19 - spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy
19 lutego dla uczniów klasy VIII zostało zorganizowane spotkanie z doradcą zawodowym Panią Martyną Pietryga z Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy. Spotkanie zostało poprowadzone za pośrednictwem Platformy Microsoft Teams. Tematem spotkania była "Szkoła - wyborem kształcenia". Doradca przedstawił czynniki jakimi należy kierować się przy wyborze przyszłej szkoły, kto i co ma wpływ na nasz wybór edukacyjno-zawodowy, etapy wyboru zawodu oraz ścieżki kształcenia edukacyjno-zawodowe, którymi mogą podążać. Pani Martyna przybliżyła również możliwości wsparcia, które oferuje MCK w Słupcy, z którego mogą skorzystać nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Martynie oraz dziękujemy za poświęcony czas. Spotkanie zorganizowała Monika Barańska.
MB
 
 
2021-02-20 - 1PLANET4ALL – Razem dla klimatu
1PLANET4ALL – Razem dla klimatu
 
Nasza szkoła przystąpiła do programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!” realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Założenia programu łączą edukację klimatyczną, globalną, obywatelską i medialną co stanowi część międzynarodowego projektu „1Planet4All” realizowanego w dwunastu krajach Unii Europejskiej. Projekt ma na celu pokazać, że zmiana klimatu dotyczy nas wszystkich. Biorąc udział w programie, stajemy się ambasadorami klimatu i dołączamy do tysięcy osób, które chcą zmieniać świat na lepsze.
 
W programie „1Planet4All – Razem dla klimatu!” będziemy rozwijać kompetencje i postawy, dzięki którym będziemy mogli budować klimatycznie świadome społeczności – takie, które znają zagrożenia związane ze zmianą klimatu, ale również widzą w tym wyzwaniu szansę na przybliżenie do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i budowę świata, w którym będzie więcej równości i sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Skupimy się na lokalnych aspektach zmiany klimatu, aby pokazać, że globalne wyzwania dotyczą każdego i każdej z nas, ale także po to, by dowieść, jak ważne są działania podejmowane przez lokalną społeczność. W marcu zostanie powołana redakcja gazety szkolnej. Ogłosiliśmy konkurs na nazwę gazety. Na pomysły czekamy do 10 marca 2021r..
 
 
 
KOMUNIKAT Wsparcie dla uczniów i rodziców
 
 
2021-02-15 - Walentynki 2021 w naszej szkole
Walentynki 2021 w naszej szkole - czerwone stroje, wspaniała zabawa, przepyszne gofry upieczone przez Rodziców, kwiaty od chłopaków, lizaki z serduszkiem, konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową...
 
 
 
 
 
 
 
 
2021-02-12 - Bal karnawałowy klas I - III
 
2021-02-11 - projekt Cyfrowa Szkoła Wielkoplsk@2020
Drążna w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020
 
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej przystąpiła do projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”. Dzięki zakwalifikowaniu się do niego nasza szkoła otrzymała narzędzia dydaktyczne takie jak: laptop i 25 tabletów oraz cyfrowe zestawy do wykonywania pomiarów środowiskowych. Projekt jest zorientowany na nauki przyrodnicze, ćwiczenia badawcze w terenie i doskonalenie umiejętności tworzenia projektów. Zajęcia są realizowane z zastosowaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych umożliwiających prowadzenie wykładów interaktywnych i wideokonferencji.
Szkoła w Drążnej realizuje podprojekt Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty. Dzięki otrzymanym tabletom zespoły badawcze – uczniowie klas 6-8 dokonywać mogą obserwacji, wykonywać pomiary i eksperymentować z wykorzystaniem technik komputerowych. Młodzi badacze wykorzystują TIK do przetwarzania, wizualizacji oraz analizy i interpretacji własnych wyników. Dzięki serwerowi mapowemu w końcowym etapie realizacji projektu dokonają zestawienia uzyskanych wyników. Efektem działań młodzieży będzie stworzenie fragmentu mapy dorzecza Warty, na której zostaną umieszczone informacje i punkty wcześniej ustalonych kategorii badawczych.
 
 
 
2021-02-11 - Tłusty Czwartek
 
 
 
2021-02-09 - Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
Po raz kolejny spoglądamy ze szczególną uwagą na zagadnienia dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci, urządzeń elektroniczych i komunikacji elektronicznej. W tym roku zwracamy uwagę także na zagadnienia ujęte w kampanii #bezpresji.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami powstałymi w oparciu o zasoby NASK.
MJ
 
 
 
 
 
KOMUNIKAT Terminy i formy konsultacji z nauczycielami dla uczniówi rodziców obowiązujące od 08 II 2021r.
Imię i nazwisko
Termin konsultacji
dla Uczniów i Rodziców
Sposób konsultacji
Danuta Samul
codziennie
15:00-16:00
- telefon: 502 204 173, 63 243 66 33
Monika Barańska
poniedziałek
14:45 – 15:30
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- kontakt telefoniczny
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Barbara Bereszyńska
środa
15:00 – 15:45
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- kontakt telefoniczny,
- komunikator Messenger
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Marta Grabarska
poniedziałek
14:30 – 15:15
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Justyna Gola
wtorek
14:45 – 15:30
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- kontakt telefoniczny
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Mirosław Jadrych
piątek
14:35 – 15:30
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Anna Kozłowska
wtorek
14:25 – 15:10
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Anna Majdecka
pedagog
psycholog
czwartek
15:15 – 16:00
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Marcin Majdecki
poniedziałek
14:45 – 15:30
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Justyna Marszałkowska
czwartek
14:35 – 15:20
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- kontakt telefoniczny
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
Edyta Selka
czwartek
16:00 – 17:00
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
ks. Tadeusz Stasiak
wtorek
14:30 – 15:00
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku
Grzegorz Wysocki
środa
14:45 – 15:30
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku
- platforma edukacyjna Microsoft Teams
 
KOMUNIKAT Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022
 
Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
 
Najważniejsze informacje
 
 • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021r. do 21 czerwca 2021r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021r. do 31 maja 2021r.
 • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021r. do 14 lipca 2021r.
 • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021r.
 • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021r.
 • W terminie od 23 lipca 2021r. do 30 lipca 2021r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
 • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021r.
 • Nieprzedłożenie do 24 września 2021r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
 • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
 • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
 • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
 • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
 
 
2021-02-03 - Kompetencje i zawody przyszłości - spotkanie z doradcą zawodowym
Na zaproszenie Pani Moniki Barańskiej uczniowie klasy VIII wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym z Panem Przemysławem Trawczyńskim pracownikiem Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.  Spotkanie odbyło się w ramach wewnątrzszkolnego programu doradztwa zawodowego za pośrednictwem Platformy Microsoft Teams. Tematem zajęć były "Kompetencje i zawody przyszłości". Uczniowie w czasie spotkania mieli możliwość przypomnienia sobie czym są kompetencje i jak je dzielimy oraz poznać kompetencje nowe i kompetencje przyszłości. Zaproszony gość zaprezentował również i omówił zawody przyszłości, które mogą pojawić się na rynku pracy m.in.: Cool Hunter, Olfaktonik, Etyczny Haker, Zadziczaczka czy Menadżer śmierci cyfrowej. Na zakończenie spotkania młodzież miała możliwość podsumowania zdobytej wiedzy rozwiązując krótki quiz. Zwycięzcą testu i zdobywcą nagrody - niespodzianki został Jakub Strzelczyk.
MB
 
2021-02-01 - Awans do etapu wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego
 
W dniu 01 lutego 2021r. odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego. Po awansie zwcześniejszego etapu w konkursie naszą szkołę reprezentował Bartosz Molenda. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części Bartek musiał odpowiedzieć na dziesięć pytań zamkniętych związanych z przepisami z piłki siatkowej, lekkoatletyki. W części praktycznej, która składała się z pięciu zadań, uczeń musiał się wykazać umiejętnościami jazdy na rolkach, elementami z gimnastki, piłki siatkowej oraz lekkoatletyki. Z ogromną radością możemy poinformować, że Bartosz uzyskując wysoki wynik w konkursie awansował do etapu wojewódzkiego - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
2021-02-01 - Program „Dziel się uśmiechem”
Dziel się uśmiechem
Uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej uczestniczyli w programie „Dziel się uśmiechem”. Ten ogólnopolski program prowadzony przez Polski Czerwony Krzyż, firmę Mars Polska oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej miał na celu poznanie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej oraz sposoby zapobiegania próchnicy zębów. W ramach akcji szkoła otrzymała materiały dydaktyczne przygotowane przez ekspertów. Specjalnie opracowane treści, pełne angażujących ćwiczeń, gier, quizów ułatwiły uczniom przyswojenie wiedzy w formie zabawy. Uczniowie otrzymali również praktyczne zestawy do pielęgnacji zębów składające się ze szczoteczki, pasty i bezcukrowej gumy do żucia Orbit.
 
 
 
2021-02-01 - projekt „Mała Książka – wielki człowiek”
„Mała Książka – wielki człowiek”
Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Panią Beatą Zawieruchą wzięli udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Celem projektu było: popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych, wyrobienie nawyków czytelniczych, rozbudzenie miłości do książek. Uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze – książki i materiały edukacyjne. W szkole znajduje się kącik czytelniczy, który w trakcie przerw cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów klas I-III.
 
 
 
2021-01-28 - Konkurs Lego "Moja Szkoła"
28 stycznia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs budowania z klocków Lego zatytułowany "Moja Szkoła". Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie - byliście naprawdę kreatywni! Wszystkie budowle są cudowne!
Wyróżnieni w konkursie zostali: Martyna Chorążyczewska, Julia Budzińska, Julia Bojarska, Marcelina Siuda, Aleksandra Pająk i Filip Wróblewski.
Zapraszamy wyróżnionych uczniów do Sekretariatu szkoły po odbiór nagród i serdecznie gratulujemy!
MG
 
 
2021-01-21,22 - Dzień Babci, Dzień Dziadka
Wszystkiego najlepszego dla naszych Babć i Dziadków!
 
  
 
 
 
2021-01-22 - Profilaktyka cyberprzemocy - jak dbać o bezpieczeństwo w sieci
Działania związane z bezpieczeństwem posługiwania się Internetem na stałe wpisały się w zadania naszej szkoły.
Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów klasy VIII w formie online za pośrednictwem Platformy Microsoft Teams i dotyczyło uzależnień od korzystania z sieci, urządzeń mobilnych i komputera. Spotkanie poprowadziła sierż. szt. Joanna Wolińska z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Zaproszony gość poruszył także tematykę hejtu oraz budowania pozytywnego wizerunku siebie w Internecie. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia kilku krótkich filmów dotyczących spotkania oraz podnieść swoją wiedzę i świadomość dotyczącą aspektów prawnych związanych z korzystaniem z sieci.
MB
 
 
2021-01-20 - Zawód policjanta
Na zaproszenie Pani Moniki Barańskiej w dniu 20 stycznia za pośrednictwem Platformy Microsoft Teams zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów klasy VIII z przedstawicielem zawodu policjanta. Zaproszony gość przybliżył uczniom główne zadania Policji m. in.: wykrywanie, rozpoznawanie i przeciwdziałanie łamaniu prawa, jakie trzeba spełnić wymagania aby zostać w przyszłości policjantem oraz jakie są warunki pracy i obowiązki policjanta. Młodzież miała również możliwość obejrzenia krótkiego filmu dotyczący testu sprawności fizycznej.
Zawód policjanta przybliżyła sierż. szt. Joanna Wolińska z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.
MB
 
 
KOMUNIKAT Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia 2021r.
 
Ferie zimowe
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.
 
Ferie z TVP
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! Więcej informacji: www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin
Akcja „Ferie bez nudy”
Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji. Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będą sukcesywnie zamieszczane kolejne propozycje na ferie.
 
Polskie Radio zmienia swoją ramówkę na czas ferii zimowych. W ofercie znajdą się specjalne audycje oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Będą one emitowane m.in. w ramach pasma „Zima z Radiem” i „Ferie z Trójką”, a także na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

„Zima z Radiem”

W ramach pasma „Zima z Radiem”, które będzie emitowane na antenie PR 1 w godz. 9:00-12:00, na słuchaczy czekają konkursy, eksperymenty kulinarne, wędrówki po świecie oraz rozmowy z pracownikami ogrodów zoologicznych i parków narodowych. Opowiedzą oni o sekretach zwierząt domowych.
Każdego dnia spotkania z naukowcami, którzy podpowiedzą, jak w warunkach domowych wykonać proste eksperymenty i doświadczenia.
Przez całe ferie o godz. o godz. 10:35 i 11:35 Polskie Radia zaprasza także do wysłuchania fragmentów słuchowiska „Tajemniczy  ogród” z udziałem m.in.  Danuty Stenki, Stanisławy Celińskiej, Bogusza Bilewskiego i Katarzyny Łaniewskiej.

„Ferie z Trójką”

Od godz. 12:00 do 14:00 w radiowej „Trójce” konkursy, powieści i bajki Teatru Polskiego Radia oraz pomysły na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. W ramach specjalnego pasma także spotkania z przedstawicielami świata kultury oraz rozmowy z psychologami oraz pedagogami.

Oferta Polskiego Radia Dzieciom

Specjalną ofertę na czas ferii przygotowało także Polskie Radio Dzieciom. W programach gry i zabawy oraz przegląd najciekawszych aktywności dla dzieci z każdego województwa. Na antenie także spotkanie z gwiazdami, które odpowiedzą o swoich planach na ferie i ulubionych bajkach. Z kolei w „Strefie Rodzica” porady, jak zaplanować wypoczynek w ferie, organizując dziecku odpowiednie aktywności i dbając o bezpieczeństwo.
 
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.
Poradnie psychologiczno-pedagogiczne
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Placówki te działają bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-CoV-2.
Udzielanie bezpośredniej pomocy przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne polega m.in. na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Placówki te wspierają także rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych.
W tym okresie poradnie zostały zobligowane do podejmowania dodatkowych działań o charakterze interwencyjnym, w sytuacjach kryzysowych.
Informacje na ten temat są dostępne na stronach internetowych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz w szkołach.
Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”
Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.
Do korzystania z poradni on-line zachęcamy w szczególności: poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki doskonalenia nauczycieli, instytucje wspierania rodziny, pomocy społecznej, instytucje ochrony zdrowia, Centra Zdrowia Psychicznego, instytucje wymiaru sprawiedliwości, inne podmioty publiczne i niepubliczne w zależności od potrzeb.
Formuła on-line zapewnia specjalistom uproszczoną ścieżkę spotkań i konsultacji, co ułatwia wymianę wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych regionów Polski.
Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć. Będzie ona aktualizowana.
Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. W zakładce „zarejestruj się” należy wybrać opcję „Instytucja”, a następnie założyć profil, podając swoje dane, krótką informację o profilu działalności oraz kadrze merytorycznej.
Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online
Bezpłatna infolinia 800 080 222
Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
 
KOMUNIKAT Aneks do informatora o egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała aneksy do informatora o egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku, a także zaktualizowaną informację o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminów.
Informator o egzaminie ósmoklasisty https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/
 
2020-12-16 - Kartka dla sąsiada
Kartka dla sąsiada
 
Uczniowie szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej przygotowali kartki świąteczne z życzeniami dla mieszkańców Sołectwa Drążna
 
 
 
KOMUNIKAT Egzamin Ósmoklasisty w 2021r.
Egzamin Ósmoklasisty w 2021r.
 
Język polski
 • Egzamin przeprowadzany jest na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej, w tym skróconą listę lektur obowiązkowych (z listy lektur obowiązkowych wykreślono Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza).
 • Czas trwania: 120 minut.
 • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),
  część 2: wypracowanie – 20 pkt.
 • Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie. W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.
 
Matematyka
 • Egzamin przeprowadzany jest na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej (np. bez zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii).
 • Czas trwania: 100 minut.
 • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt – zadania otwarte.
 • Liczba zadań otwartych: 4 (2 zadania mniej niż w latach ubiegłych).
 
Język obcy nowożytny
 • Egzamin przeprowadzany jest na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej oraz ograniczony zakres środków gramatycznych (z listy środków gramatycznych wykreślono czas past perfect oraz mowę zależną).
 • Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) – A2.
 • Czas trwania: 90 minut.
 • Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 34 pkt – zadania zamknięte, 21 pkt – zadania otwarte.
 • Mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych.
 
 
2020-12-13 - Grudniowe rocznice, o których warto pamiętać
Grudniowe rocznice, o których warto pamiętać
 
Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Magia świąt sprawia, że Polacy czują potrzebę jedności i bliskości z drugim człowiekiem, zrozumienia i miłości. W historii naszej Ojczyzny – grudzień to czas, na który przypada wiele ważnych historycznie wydarzeń. Warto więc przypomnieć walkę o wolność i prawa człowieka, aby mieć świadomość własnej przeszłości i odczuwać dumę z bycia Polakiem.
 
Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
 
Jedyne polskie zwycięskie powstanie wybuchło w Wielkopolsce. Rozpoczęcie walk poprzedził przyjazd 26 grudnia 1918 roku do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego. Armią Wielkopolską, złożoną z oddziałów ochotniczych, dowodził gen. Józef Dowbor-Muśnicki. Polakom udało się wyzwolić znaczną część regionu z rąk niemieckich, co miało wpływ na postanowienia traktatu wersalskiego. Na jego mocy do Polski włączono Wielkopolskę.
 
Grudniowa masakra 1970
Zapowiedziane przez władze na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia podwyżki cen artykułów spożywczych doprowadziły do robotniczych protestów na Wybrzeżu. Stoczniowcy w Trójmieście i Szczecinie oraz robotnicy w Elblągu wyszli na ulice. Władze wyprowadziły czołgi. W rozruchach, podczas których płonęły partyjne komitety, zginęło 41 osób, a ponad tysiąc zostało rannych.
 
Stan wojenny 1981
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku przeprowadzono operację, jakiej nie udało się zrealizować żadnemu z zaborców lub okupantów. W ciągu kilku godzin w całym kraju aresztowano tysiące ludzi, w tym niemal całe kierownictwo Solidarności. Generał Wojciech Jaruzelski w porannym przemówieniu oznajmił, że wprowadzono stan wojenny, aby zaprowadzić w kraju "porządek". Do dramatycznych wydarzeń doszło w katowickiej kopalni "Wujek" – zginęło tam 9 górników. Nie działały telefony. Poza miejsce zamieszkania nie można było wyjechać bez przepustki, na ulicach pojawili się żołnierze. Obowiązywała godzina milicyjna.
 
Zapraszamy do obejrzenia materiału dokumentalnego pozwalającego zrozumieć dramatyczną sytuację Polaków podczas walki o wolność, godność i podstawowe prawa człowieka.
 
2020-12-06 - Mikołaj w Drążnej
Mikołaj w Drążnej
6 grudnia 2020 roku przy szkole w Drążnej Mikołaj wraz z pomocnikami wręczał upominki dzieciom z całego sołectwa Drążna, a także dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej. Dyrektor Szkoły i wszyscy obdarowani bardzo serdecznie dziękują Panu radnemu Gminy Słupca Janowi Kujawie, Sołtysowi sołectwa Drążna Panu Markowi Miętkiewiczowi oraz Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie się w organizację Mikołajek.
DS

 
 
2020-12-06 - Idą święta ...
Idą święta ...
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej czeka na Święta Bożego Narodzenia. Korytarze szkolne, obejście szkoły są pięknie ustrojone różnorodnymi ozdobami. Rodzice, Pracownicy szkoły, uczniowie przygotowali przepiękne ozdoby świąteczne, które można zakupić w holu szkoły, a 6 grudnia 2020r. w godzinach od 15:00 – 17:00 zapraszamy dzieci szkolne i z sołectwa Drążna po paczki od Mikołaja.
DS
 
 
 
 
 
 
2020-12-05 - Akcja "Razem na święta"
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej kolejny raz wzięła udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji jest niesienie pomocy innym. W ramach akcji uczniowie:
- wykonali kartki świąteczne z życzeniami i przekazali je mieszkańcom sołectwa Drążna wrzucając je do skrzynek pocztowych
- zorganizowali w ramach PCK i Koła wolontariatu zbiórkę żywności i przekazali najbardziej potrzebującym Rodzinom
- zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Katarzynowie
- pomagają osobom starszym w przedświątecznych zakupach
Społeczność szkoły podpisuje się pod słowami Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.
DS
 
 
2020-12-05 – Międzynarodowy Dzień Wolontariatu
5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariatu i w nawiązaniu do tego dnia podsumowano działalność szkolnego wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej. Wolontariat w naszej szkole to jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. To dobrowolne, bezinteresowne niesienie pomocy ludziom potrzebującym. Mottem naszej działalności jest „Dobro – im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”. Od początku roku szkolnego społeczność szkolna bardzo chętnie angażuje się w akcje charytatywne: zbiórka kredek i kolorowanek dla oddziału onkologicznego w Bydgoszczy, zbiórka żywności, pomoc w zakupach ludziom starszym, zbiórka nakrętek dla Kornelki, zbiórka karmy dla czworonogów w Katarzynowie, sprzątanie cmentarza w Kochowie, zbiórka środków opatrunkowych dla Afryki, akcja Góra Grosza – wsparcie dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Dyrektor szkoły Danuta Samul serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej za wielkie serca otwarte na ludzi potrzebujących. Na wręczenie czekają podziękowania i dyplomy dla: Igi Parol, Izabeli Wrzesińskiej, Damiana Kukulskiego, Adama Chojnackiego, Bartosza Molendy, Szymon Kukulskiego, Konrada Wilczewskiego, Nikoli Gołębiowskiej, Bartłomieja Purula, Igora Wilczewskiego, Wojciecha Pińskiego, Marty Roszak, Filipa Wróblewskiego, Gracjana Kapuścińskiego, Adama Szramy, Julii Gorzelańczyk, Julii Budzińskiej, Bartosza Andryszaka, Zuzanny Małeckiej, Miłosza Pińskiego, Patrycji Baranowskiej, Nadii Gołdych, Marii Siudy, Wiktora Nowaka, Wiktorii Lepel, Roksany Gołdych, Anny Fabiszak, Konrada Grzelaka, Pawła Kaleckiego, Kingi Kamińskiej, Mateusza Mrozińskiego, Oliwiera Walisiaka, Dawida Drzewieckiego, Michała Kwiatkowskiego, Julii Lepel, Alana Ludwiczaka, Nikodema Stasiaka, Krystiana Sypniewskiego, Julii Jóźwiaka, Marceliny Siudy, Zuzanny Andrzejewskiej, Oskara Wiśniewskiego, Martyny Chorążyczewskiej, Amelii Kaleckiej.
DS
 
 
2020-11-26 - Nagrody dla nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej
Nagrody dla nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej
Miło nam poinformować, że za sumienną pracę, zaangażowanie na rzecz szkoły, szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Pani Anna Kozłowska otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej, a Pani Anna Majdecka Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość wręczenia Medalu Komisji Narodowej miała miejsce w Tłokini Wielkiej (rejon delegatury Kalisz), natomiast Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty ze względu na brak możliwości organizacji spotkań wręczyła Pani Annie Majdeckiej dyrektor szkoły Pani Danuta Samul.
Nagrodzonym Paniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz satysfakcji z wykonywania zawodu nauczyciela.
 
 
 
KOMUNIKAT Zmiany na Egzaminie Ósmoklasisty
W 2021 roku egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można przygotować się do egzaminów.
 
2020-11-20 - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka! Warto, by każde dziecko znało swoje prawa! Warto, by każdy dorosły tych praw przestrzegał!
AM
 
 
2020-11-19 - Światowy Dzień Rzucania Palenia
ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
            Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. W tym roku obchodzony jest 19 listopada. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Z czasem do walki z paleniem tytoniu dołączył cały świat. Szacuje się, że rocznie z powodu palenia na świecie umiera przedwcześnie 5 mln ludzi i liczba ta stale rośnie.
            Dlatego z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia przypominamy – rzucenie palenia jest korzystne dla wszystkich palaczy, niezależnie od wieku. Tytoń zabija także osoby, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu.
            W wielu krajach, wprowadza się zakazy palenia w miejscach publicznych. Niestety, jak wskazuje badanie CBOS-u, zmiany te nie wpłynęły na zmniejszenie liczby palaczy.
            Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia w naszej szkole zostały przeprowadzone pogadanki w ramach godzin wychowawczych, na których uczniowie dowiedzieli się, jakie są zagrożenia związane z paleniem nie tylko tytoniu, ale również e-papierosów oraz zostały wykonane plakaty przez uczniów klasy IV – Izę, Krystiana oraz Nikodema.
MB
 
 
2020-11-10 - Wszystko, co Polskę stanowi
Wszystko, co Polskę stanowi
 
Pielęgnowanie tradycji i zachęcanie uczniów do zainteresowania się naszym narodowym dziedzictwem to kluczowe działania podejmowane przez szkołę w Drążnej w ramach kształtowania młodego patrioty. W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości przeprowadzono na lekcjach historii konkurs online pt. "Droga do wolności". Dla uczniów stanowił dobrą okazję do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu historii Polski. W kategorii klas V-VIII najlepszymi okazali się: Natalia Andrzejak z kl. V (I miejsce), Nikola Gołębiowska z kl. VI (II miejsce) oraz Konrad Wilczewski z kl. VIII (III miejsce). Spośród uczniów kl. IV niedoścignioną była Iza Wrzesińska, która zajęła pierwszą lokatę w quizie "Moja Niepodległa". Natomiast uczniowie z klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Symbole narodowe Polski", którego celem było m.in. rozbudzanie uczuć patriotycznych i dumy narodowej oraz rozwijanie talentów plastycznych. Grupę nagrodzonych uczniów tworzą: Izabela Wrzesińska, Martyna Chorążyczewska, Amelia Kalecka, Julia Kalecka oraz Kacper Hemmerling. Z kolei jury wyróżniło prace autorstwa: Julii Jóźwiak, Krzysztofa Szacownego, Szymona Andryszaka, Zuzanny Miętkiewicz oraz Julii Budzińskiej. Wszystkim wymienionym uczniom gratulujemy i zapraszamy do odebrania nagród, które czekają na zwycięzców od 16 listopada 2020 roku w Sekretariacie szkoły.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego pt. "Gra o Niepodległość" przygotowanego na obchody Święta Niepodległości przez Instytut Pamięci Narodowej. Link do filmu: Gra o Niepodległość
 
Link do materiału źródłowego: Droga do wolności
BB
 
2020-11-09 - zbiórka na rzecz schroniska w Katarzynowie
Dziękujemy wszystkim za okazanie dobrego serducha zwierzakom i udział w naszej corocznej zbiórce na Schronisko w Katarzynowie. Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord! W tym roku zebraliśmy ponad 100 kg karmy dla kociaków i psiaków!
Dziekujemy!
MG
 
 
2020-11-09 - Akcja Onko-Mikołaje
Dziękujemy rodzicom, uczniom oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej za piękne prezenty dla dzieci onkologicznych Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.
Dziękujemy wszystkim za dołączenie do Akcji Onko-Mikołaje "Jesienny deszcz Onko-Uśmiechów".
MG
 
 
2020-11-06 - Szkoła do hymnu 2020
Szkoła do hymnu 2020
Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii akcja miała miejsce w piątek i wzięli w niej udział uczniowie klas I - III, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Z kolei uczniowie klas I – IV wzięli też udział w konkursie plastycznym pt. „Symbole narodowe”.
DS
 
 
 
 
KOMUNIKAT 2020-11-04 Nauczanie zdalne dla klas I-III i IV-VIII
Od 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Do 29 listopada br. lub do odwołania przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.
 
2020-10-26 - nasze jesienne prace
 
KOMUNIKAT 2020-10-28 - Konsultacje w zdalnym nauczaniu
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
     W związku z realizowanym nauczaniem zdalnym w klasach IV-VIII Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej, we współpracy z Nauczycielami, ustaliła od 24 października do 8 listopada 2020 roku lub do odwołania, sposoby i terminy konsultacji dla Uczniów i Rodziców.
     W każdej sytuacji problemowej można się konsultować z Nauczycielem, Wychowawcą, Dyrektorem według poniższego harmonogramu:
 
Imię i nazwisko
Termin konsultacji
dla Uczniów
Termin konsultacji 
dla Rodziców
Sposób konsultacji
Danuta Samul
codziennie
15:00-16:00
codziennie
08:00-13:00
- telefon: 502 204 173, 63 243 66 33
Monika Barańska
środa
11:05 – 11:50
poniedziałek
12:00 – 12:45
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- kontakt telefoniczny
Barbara Bereszyńska
środa
14:35 – 15:20
czwartek
13:45 – 14:30
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- kontakt telefoniczny,
- komunikator Messenger
Marta Grabarska
środa
9:10 – 9:55
poniedziałek
10:05 – 10:55
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
Justyna Gola
poniedziałek
12:55 – 13:40
poniedziałek
13:50 – 13:40
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- kontakt telefoniczny
Mirosław Jadrych
piątek
14:30 – 15:30
wtorek
12:00 – 12:45
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
Anna Kozłowska
wtorek
12:55 – 13:40
środa
11:05 – 11:50
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
Anna Majdecka
pedagog
psycholog
wtorek
10:00 – 11:50
wtorek
8:15 – 10:00
czwartek
12:55 – 14:35
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
Marcin Majdecki
poniedziałek
10:50 – 11:30
środa
11:50 – 12:30
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku
Justyna Marszałkowska
czwartek
13:50 – 14:35
poniedziałek
11:05 – 11:50
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- kontakt telefoniczny
Edyta Selka
piątek
12:55 – 13:40
czwartek
15:00 -15:45
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku,
- komunikator Messenger
ks. Tadeusz Stasiak
piątek
9:10 – 9:55
piątek
11:05 – 11:50
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku
Grzegorz Wysocki
wtorek
9:10 – 9:55
środa
9:10 – 9:55
- poprzez Wiadomości na e-dzienniku
 
Sekretariat Szkoły jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.
Numery telefonów do Sekretariatu:
 • stacjonarny: 63 243 66 33 w godzinach od 7:00 do 15:00,
 • komórkowy: 691 807 643 w godzinach od 7:00 do 15:00,
 • e-mail: sekretariatpgd@wp.pl
 
Biblioteka jest czynna w:
 • poniedziałek w godzinach 11:05 – 12:45
 • wtorek w godzinach 9:10 – 11:50
 • środa w godzinach 9:10 – 11:50
 • czwartek w godzinach 12:55 – 14:35
 • piątek w godzinach 12:45 – 13:40
 
KOMUNIKAT 2020-10-27 - Zasady zachowania w okresie pandemii - wskazówki
2020-10-27
Przekazujemy Państwu WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH dotyczące zasad zachowania w okresie pandemii. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem - dostępny jest on również w Materiałach dla Rodziców.
 
KOMUNIKAT 2020-10-26 - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy informuje...
2020-10-26
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy informuje, iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii: na kwarantannę domową skierowane są osoby wyłącznie z bezpośredniego kontaktu z osobą u której potwierdzono dodatni wynik koronawirusa  SARS-CoV-2. W związku z powyższym osoby wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące z osobą, która miała kontakt z osobą z dodatnim wynikiem koronawirusa SARS-CoV-2 nie będą skierowani na kwarantannę domową.
 
KOMUNIKAT 2020-10-23 - Nauczanie zdalne realizowane w klasach IV-VIII od 26 października 2020r.
2020-10-23
Nauczanie zdalne od 26 X 2020r.
 
 
2020-10-23 - Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej są już pełnoprawnymi uczniami, ponieważ w piątek 23 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców.
Mimo, że uroczystość odbyła się bez udziału zaproszonych gości i społeczności szkolnej (z wiadomych przyczyn) dla pierwszaków była wielkim wydarzeniem. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektor Szkoły pani Danuty Samul, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie klas pierwszych przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Niezwykle podniosłym momentem podczas uroczystości było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Ale zanim to nastąpiło uczniowie musieli zdać egzamin przygotowany przez starszych kolegów.
Pierwszaki bez zająknięcia odpowiadali na zadawane pytania i z taką wiedzą zostali dopuszczeni do ślubowania. Po uroczystym złożeniu ślubowania, pani dyrektor Danuta Samul dokonała symbolicznego pasowania na ucznia oraz złożyła dzieciom życzenia, wyrażając nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie im wiele radosnych chwil. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Wójta Gminy Słupca Panią Grażynę Kazuś, kubki z własnym imieniem ufundowane przez Radę Rodziców, dyplomy, kuferki i słodkości ufundowane od rodziców.
Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Szymon Andryszak, Julia Bojarska, Julia Budzińska, Julia Jóźwiak, Zuzanna Miętkiewicz, Aleksandra Pają, Marcelina Siuda, Michał Sławski i Krzysztof Szacowny.
Najmłodszym uczniom szkoły w Drążnej życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
BZ
 
 
2020-10-20 - Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie w szkole w Drążnej
Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie w szkole w Drążnej
   20 października 2020 roku na wszystkich przerwach cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w pierwszej międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Organizatorem tej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a na terenie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej - Danuta Samul i Grzegorz Wysocki.
   Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu.
   Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
   W naszej szkole na przerwach czytali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły w wybranym przez siebie miejscu. Najmłodszym uczestnikom akcji czytali nauczyciele i starsi uczniowie. Jesteśmy przekonani, że zeszłoroczny rekord, w którym wzięło udział 158809 osób z 991 placówek zostanie pobity, a my będziemy mieć w tym swój udział.
DS
 
 
 
 
2020-10-15 - Nasi ósmoklasiści wzięli udział w Światowym Dniu Mycia Rąk
By zwrócić uwagę na problem brudnych rąk, UNICEF zainicjował w 2008 roku jako akcję edukacyjną obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. 15 października 2020r. uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej włączyli się do obchodzonego na całym świecie Światowego Dnia Czystych Rąk. W związku z epidemią koronawirusa tematyka mycia rąk stała się dodatkową okazją do tego, aby głośno mówić, jak ważne dla naszego zdrowia są prawidłowe nawyki higieniczne. Brudne ręce powodują choroby układu oddechowego, pokarmowego i skóry. Na lekcji chemii uczniowie zrobili mydło oraz przygotowali prezentację multimedialną na temat środków czystości. Na zakończenie lekcji młodzież zaprezentowała, w jaki sposób należy prawidłowo myć ręce.
ES
 
 
2020-10-13 - Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Za trud, za uśmiech, za serce …  Dziękujemy!
     Dzień Komisji Edukacji Narodowej to dzień szczególny, w którym składamy podziękowania tym, którzy dbają o nauczanie i wychowanie młodych pokoleń. Również w naszej szkole był to dzień wyjątkowy za sprawą przepięknych życzeń od uczniów, Rodziców, organu prowadzącego szkołę, kuratorium, ministerstwa.
     Samorząd Uczniowski, w imieniu wszystkich Uczniów, złożył Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń przyłączyli się także przedstawiciele Rady Rodziców.  Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej postanowili włączyć się w zbiórkę na rzecz schroniska w Katarzynowie i zamiast tradycyjnych kwiatów, zgodnie z wcześniejszym apelem – przekazali karmę dla psiaków. 
      Na zakończenie spotkania Pan Mirosław Jadrych, w imieniu Pani Dyrektor Danuty Samul, wręczył nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły gratulując osiągnięć i życząc wszystkim dalszych sukcesów. Nagrodzeni w 2020 roku nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej to:
Anna Majdecka – nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty,
Anna Kozłowska – Medal Komisji Edukacji Narodowej,
Monika Barańska – nagroda Wójta Gminy Słupca,
      Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Justyna Gola, Marta Grabarska, Anna Kozłowska, Edyta Selka, Grzegorz Wysocki, Mirosław Jadrych, Barbara Bereszyńska, Marcin Majdecki, Justyna Kapuścińska.
DS, MG
 
 
2020-10-12 - #CodeWeek w szkole w Drążnej
   Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom i stawia przed nami coraz to nowe wyzwania.
   W dniach 12-16 października 2020r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej po raz kolejny włączyli się do europejskiej akcji nauki kodowania, programowania i poznawania świata algorytmów.
   W czasie Tygodnia Kodowania uczniowie realizowali pod opieką pani Beaty Zawieruchy, pani Justyny Marszałkowskiej i pana Mirosława Jadrycha różnorodne działania rozwijające ich umiejętności programistyczne.
   Uczniowie klasy II przenieśli się w świat gier, do którego zostali wprowadzeni poprzez tworzenie gier planszowych na dużych arkuszach papieru. Kolejnym etapem było zagranie w stworzoną grę, kiedy to każdy uczeń miał okazję samodzielnie przejść całą planszę - w tym celu zostały stworzone dwuosobowe zespoły, jedna osoba „sterowała” używając prostych komend typowych dla programowania, a druga - słuchała komunikatów i postępowała zgodnie z nimi. Kolejnym etapem było tworzenie interaktywnych historyjek, animacji czy gier w środowisku Scratch.
   Zajęcia przeznaczone dla klasy III realizowane były w dwóch grupach, które wyznaczały dla siebie miejsce docelowe z zakodowaną trasą i umieszczonymi na niej zadaniami. Każda z grup, aby dotrzeć do miejsca docelowego realizowała przygotowany kod i rozwiązywała zagadki, a każda rozwiązana zagadka zbliżała dzieci do wyznaczonego miejsca. Dzięki takiej konstrukcji działań dzieci uczyły się kodowania oraz realizowania zakodowanego algorytmu.
   Z kolei uczniowie klas starszych swoje umiejętności kodowania i algorytmizacji ćwiczyli i rozwijali sterując wirtualnym bohaterem w taki sposób, by ten wykonując stworzony kod realizował coraz bardziej rozbudowane zadania. Wykonanie każdego zadania pozwalało na osiąganie coraz wyższych poziomów zaawansowania i uruchamiało kolejne wyzwania algorytmiczne i programistyczne.
MJ
 
2020-10-06 - drużyna z Drążnej Mistrzem Gminy Słupca w unihokeju
06 października 2020r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Opactwie odbyły się zawody sportowe o Puchar Wójta Gminy Słupca w unihokeju dziewcząt i chłopców w kategorii klas IV-VI. W zawodach wzięły udział cztery zespoły dziewcząt i pięć zespołów chłopców. Oprócz drużyny z Drążnej w kategorii chłopców w turnieju grali również uczniowie ze szkół w Koszutach, Młodojewie, Cieninie Kościelnym oraz Kowalewie Opactwie. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Drużyna z Drążnej po trzech wygranych i jednym zremisowanym meczu zajęła w rozegranych zawodach pierwsze miejsce i zdobyła tytuł Mistrza oraz Puchar Wójta Gminy Słupca.
Wyniki rozgrywek drużyny z Drążnej:
Drążna - Kowalewo Opactwo 3:1
Koszuty - Drążna 1:1
Drążna - Młodojewo 1:0
Drążna - Cienin Kośćielny 3:0
Szkołę z Drążnej reprezentowali: Damian Kukulski, Filip Wróblewski, Łukasz Grzelak, Konrad Grzelak, Paweł Kalecki, Oliwier Walisiak, Jakub Kozłowski, Gracjan Sypniewski pod opieką pana Grzegorza Wysockiego.
GW
 
 
2020-10-02 - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia i konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA
Zapraszamy społecznośc naszej szkoły do udziału w Internetowym konkursie matematyczno-logicznym ARCYMISTRZ MNOŻENIA organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
1. Udział w konkursie jest bezpłatny.
2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020.
3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:
  ALFA - klasy IV i młodsi,
  BETA - klasy V i VI,
  GAMMA - klasy VII i VIII,
  TEACHER - nauczyciele, koordynatorzy, dyrektor szkoły
  OPEN - Rodzice naszych uczniów.
4. Zadania konkursowe to łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
5. Harmonogram:
  Rejestracja - 29.09-5.10.2020
  I ETAP - eliminacje - 5-7.10.2020
  Ogłoszenie wyników I ETAPU - 12.10.2020
  Finał - 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
  Ogłoszenie wyników finału - 18.10.2020, godz. 12:00
6. Jak się ZAREJESTROWAĆ?
  Każdy uczestnik wchodzi na stronę rejestracji wmtday.org/pl/app/contest/register i wprowadza KOD, który otrzymał od nauczyciela - szkolnego Koordynatora. Następnie zakłada indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.
7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)
  Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00). Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi. Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu. Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów. Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.
8. Przebieg FINAŁU: Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań. O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.
9. Nagrody: Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego "Tabliczka mnożenia", plecak i piórnik. Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) - dyplom, plecak i piórnik.
 
Zapraszamy do udziału w Konkursie - każdy członek społeczności naszej szkoły może sprawdzić swoje umiejętności!
 
Konkurs Arcymistrz Mnożenia jest elementem tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jak czynimy od kilku lat, także i w tym roku włączyliśmy się w naszej szkole i realizowaliśmy działania obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia. Jednak w tym roku skupiliśmy się na działaniach prowadzonych przede wszystkim w naszej szkole i w uczniowskich domach. Uczniowie - eksperci od tabliczki mnożenia, egzaminowali w szkole uczniów i nauczycieli, a tym którzy podołali tabliczkowym wyzwaniom wręczali certyfikaty Eksperta.
MJ
 
 
2020-10-02 - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy
2 października 2020r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. We wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat przemocy i jej konsekwencji. W klasach 1-3 wychowawcy czytali bajkę terapeutyczną "Tomek i czarny kruk”, a następnie przeprowadzili rozmowy na temat zachowań agresywnych oraz wyrażania emocji tak, by nie krzywdzić innych. Podsumowaniem działań było przyłożenie dłoni na plakacie STOP PRZEMOCY oraz wypisanie zakazów związanych z przemocą. Nauczyciele uświadomili też uczniów gdzie mają szukać pomocy w razie doświadczenia przemocy.
DS
 
 
 
2020-09-29 - 2020-10-01 - Sprzątamy świat!
W dniach 30 września i 1 października 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wzięli udział w konkursie edukacyjnym „Herlitz #ekowyzwanie”.
Zadanie polegało na realizacji przez opiekuna zespołu przy udziale uczniów zadania polegającego na wyborze miejsca w okolicy szkoły, które jest zaśmiecone, zrobienie zdjęcia przed akcją, a następnie uporządkowanie miejsca przy użyciu rękawiczek i worków i zrobienie zdjęcia z efektami sprzątania.
W zadaniu udział brała klasa VII i VIII z opiekunami – panią Edytą Selką i panem Marcinem Majdeckim. Udało się  posprzątać teren blisko szkoły, sklepu i drogę na szkolne boisko. Łącznie zebraliśmy 7 worków śmieci. Efekty naszej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach.
MM
 
2020-09-30 - Dzień Chłopca klasy VII i VIII
Ostatniego dnia września z okazji Dnia Chłopca, uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami i rodzicami spotkali się na ognisku integracyjnym. Ognisko integracyjne to szansa na lepsze poznanie się, spędzenie miło czasu, zabawę oraz pieczenie kiełbasek na świeżym powietrzu. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze, nie  było czasu na nudzenie się, a wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. Znakomita atmosfera ogniska przyczyniała się do lepszego poznania kolegów, koleżanek, rodziców i nauczycieli, którzy pokazali, że stanowią zgraną społeczność.
ES
 
 
2020-09-30 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców
   30 września 2020r. na boisku sportowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody zainaugurowały sport szkolny w naszym powiecie.
   Do rywalizacji chłopców w kategorii klas IV-VI przystąpili uczniowie ze szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej. Sztafeta składała się z sześciu uczniów i każdy z nich miał do przebiegnięcia dystans ok. 800m. Uczniowie naszej szkoły zostali sklasyfikowani na XI miejscu. Szkołę z Drążnej reprezentowali: Łukasz Grzelak, Konrad Grzelak, Paweł Kalecki, Damian Kukulski, Dawid Drzewiecki,a opiekunem grupy był pan Grzegorz Wysocki.
GW
 
 
2020-09-29 - Paintball Laserowy klasy VI i VII
   W dniu 29 września 2020 roku uczniowie klasy VI i VII spędzili wrześniowe popołudnie na wspólnej zabawie. Młodzież pojechała do Wrześni na Paintball Laserowy, który jest sportem zespołowym, gdzie gracze konkurują ze sobą w dwóch zespołach, ucząc się "zdrowej rywalizacji". Laser Tag łączy ze sobą sport i grę komputerową na żywo. Wspólne spędzanie wolnego czasu sprzyja integracji uczniów, rozwijaniu swoich zainteresowań. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.
AK
 
 
2020-09-29 - Akcja Narodowe Czytanie
   Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas tegorocznej, dziewiątej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania "Balladynę" Juliusza Słowackiego. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania listopadowego oraz rozmów nad wspólną historią i przyszłym losem narodu polskiego.
   Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły czytali fragmenty dramatu podczas wspólnego spotkania w dniu 29 września 2020r. Odtwórcami głównych ról byli: Martyna Rewers - Alina, Roksana Gołdych - Balladyna, Patrycja Baranowska - Wdowa, Bartłomiej Purul - Kirkor.
   Dziękujemy Wam, Drodzy Uczniowie, za przygotowanie się do czytania „Balladyny” Juliusza Słowackiego oraz piękną postawę czytelniczą.
JG
 
 
2020-09-29 - Dzień Chłopca i gry matematyczne w klasach I, II i III
   W środę 29 września obchodziliśmy święto wszystkich chłopców. Z tej okazji dziewczęta zaśpiewały chłopakom piosenkę i złożyły im piękne życzenia. Ten wyjątkowy dzień postanowiliśmy spędzić w nietypowy sposób i dlatego rozpoczęliśmy nasze cykliczne spotkania w ramach innowacji „Mali matematycy – gry planszowe i karciane dla najmłodszych”.
   Naszą przygodę z grami matematycznymi rozpoczęliśmy od Gry w kartofla oraz Plaster miodu. Te gry strategiczne wywołały dużo emocji u wszystkich grających. Aby zwyciężyć gracze musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, planowania, szybkiego kalkulowania i wybierania najlepszej i najkorzystniejszej strategii.
JuM
 
 
2020-09-23 - Bartosz Molenda laureat konkursu ekologicznego „Cztery pory Roku z OZE”
Bartosz Molenda laureatem konkursu ekologicznego „Cztery pory Roku z OZE”
   23 września 2020 roku wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wręczył Bartoszowi Molendzie uczniowi klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej nagrodę za zajęcie III miejsca w subregionie konińskim w konkursie ekologicznym promującym odnawialne źródła energii pt. „Cztery Pory Roku z OZE”. Przedmiotem konkursu było wykonanie, według własnego pomysłu, pracy w formie kalendarza na rok 2021. Kalendarz składał się z 12 stron. Każda ze stron odpowiadała jednemu miesiącowi i musiała promować odnawialne źródła energii. Szkolnym opiekunem konkursu był Pan Marcin Majdecki. Podziękowania i nagrodę pieniężna otrzymała również szkoła za zaangażowanie i propagowanie zachowań proekologicznych oraz promowanie odnawialnych źródeł energii.
 
Gratulujemy sukcesu!
DS
 
 
2020-09-22 - bezpieczeństwo na drodze
   W związku z pandemią przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Słupcy nie mogli osobiście spotkać się z dziećmi, dlatego też przygotowali dla uczniów film profilaktyczny. W ciekawy sposób przypomnieli w nim zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie również, jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększeniu widoczności pieszych. Po obejrzeniu filmiku odbyła się praktyczna nauka poruszania się po drodze oraz przechodzenia przez jezdnię, oczywiście pod czujnym okiem wychowawców.
JG
 
 
2020-09-22 - Cyberprzemoc i Cyberpomoc - szkolenie dla uczniów
   22 września 2020r. gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej Panią Bożenę Gawrych – psychoterapeutkę pracującą w nurcie systemowym. Pani Gawrych rozpoczęła w naszej szkole cykl spotkań poświęcony profilaktyce uzależnień – w tym również uzależnień cyfrowych. Spotkanie przebiegało pod hasłem "Cyberprzemoc i Cyberpomoc". Pani Gawrych miała na celu uświadomienie uczniom naszej szkoły zagrożeń związanych z korzystaniem z nowych technologii informacyjnych. Istotą spotkania było zachęcenie uczniów do rozsądnego korzystania ze zdobyczy dzisiejszej cywilizacji. Młodzi ludzie nauczyli się rozpoznawać formy cyberprzemocy, zapoznali się z konsekwencjami wynikającymi z jej stosowania i nauczyli się jak reagować na przemoc w Internecie. Ważne było też dostarczenie uczniom informacji, gdzie mogą szukać pomocy w przypadku, gdy sami staną się ofiarą przemocy w sieci.
   W związku z faktem, iż temat bezpieczeństwa cyfrowego dzieci i młodzieży jest bardzo ważny i wciąż aktualny, zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na naszej stronie. Zachęcamy do lektury.
AM
 
 
2020-09-18 - Był taki wrzesień…
Był taki wrzesień…
   W związku z 81 rocznicą wybuchu II wojny światowej 18 września 2020r. odbył się w szkole apel, w którym udział wzięli uczniowie klasy IV – VIII. Rozpoczął go Jakub Dzikowski, który śpiewając piosenkę pt. "Dnia pierwszego września” wprowadził odbiorców w czas pierwszych dni walk obronnych o Polskę. Prowadząca apel Nikola Gołębiowska przypomniała historię rozpoczęcia II wojny światowej i ataku III Rzeszy i Związku Radzieckiego na nasz kraj. Następnie uczniowie obejrzeli filmy z serii „Wrzesień 1939” przygotowane i udostępnione dla celów edukacyjnych przez IPN w Poznaniu. Historia walk o polską niepodległość pokazała uczniom, że było wielu tych, dla których największą miłością była Polska i z tego powodu poświęcali swoje życie dla przyszłych pokoleń. Przekonała również uczniów, że wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba ją pielęgnować. Heroizm "pokolenia Kolumbów” był potwierdzeniem słów Józefa Becka - polskiego ministra spraw zagranicznych w okresie międzywojennym, że "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelka cenę. Jest jedna rzecz w życiu narodów i państw, która jest bezcenna: ta rzeczą jest honor.".  Wspomnienia tragicznych, wojennych czasów zakończyła Julia Gorzelańczyk, recytując wiersz Józefy Radzymińskiej  "…Jest jeden czas miłości…".
BB
 
 
2020-09-15 - Stypendia Wójta Gminy Słupca dla uczennic szkoły w Drążnej
Stypendia Wójta Gminy Słupca dla uczennic szkoły w Drążnej
   15 września 2020 roku zastępca Wójta Gminy Słupca Pan Cezary Przybylski oraz Przewodniczący Rady Gminy Słupca Pan Jerzy Kopczyński w imieniu Wójta Gminy Słupca Pani Grażyny Kazuś wręczyli uczennicom Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej Kindze Kamińskiej i Martynie Rewers stypendia naukowe za szczególne osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie.
   Gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych osiągnięć na polu edukacji i życzymy dalszych sukcesów! Mamy też nadzieję, że ich przykład zachęci innych uczniów do wysiłku edukacyjnego i osiągania sukcesów na miarę swoich możliwości.
 
 
 
2020-09-12 - sprzątanie cmentarza w Kochowie
AKCJA RENOWACJA – 12 września 2020 r.
   Ciepłe sobotnie przedpołudnie sprzyjało pracom porządkowym na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Kochowie. Chętni uczniowie: Nikola Gołębiowska, Julia Gorzelańczyk, Paweł Kalecki, Gracjan Kapuściński, Mateusz Mroziński, Wojciech Piński, Filip Wróblewski, Roksana Gołdych, Bartosz Molenda i Bartłomiej Purul wsparci siłami rodziców oraz nauczycieli szybko uporali się z usunięciem śmieci, zużytych zniczy a także uschłych kwiatów. Wiele czasu poświęcili na odchwaszczanie alejek pomiędzy grobami. W trakcie prac dyskutowano o kolejnych przedsięwzięciach mających wpłynąć na poprawę wyglądu obiektu sakralnego.
Nad przebiegiem prac czuwały: p. B. Bereszyńska i p. A. Kozłowska.
   Szczególne podziękowania należą się rodzicom: p. M. Gorzelańczyk, p. A, Kapuścińskiemu, p. A. Molenda, p. K. Mrozińskiemu, p. M. Pińskiej, p. A. Purul za wkład w renowację cmentarza. Swoim zaangażowaniem dali przykład młodzieży, jak działać na rzecz społeczności lokalnej.
BB
 
 
2020-09-11 - Klasa VI w blasku ogniska…
W blasku ogniska…
   Po długiej nieobecności w szkole, stęsknieni uczniowie kl. 6 postanowili spędzić w swoim towarzystwie piątkowy wieczór – 11 września. Rodzice bardzo chętnie włączyli się w organizację spotkania. O godz. 18.30 zapłonęła pierwsza iskra. Pieczone kiełbaski i chleb prosto z ogniska smakowały jak nigdy. Miłym przerywnikiem biesiadowania były wesołe piosenki śpiewane przez wszystkich zgromadzonych. Konkurs wokalny na najlepsze wykonanie dowolnego utworu wygrali rodzice. Brawo!!! Integracja przy ognisku okazała się strzałem w dziesiątkę. Trzeba to będzie koniecznie powtórzyć!!!
BB
 
 
2020-09-01 - Nasza szkoła dołączyła do #SuperKoderów!
   Nasza szkoła, jako jedna ze 140 szkół w Polsce, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange, rozpoczyna od września 2020r. pracę w Programie #SuperKoderzy, Jest to program edukacyjny Fundacji Orange przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od września 2020r. uczniowie - #SuperKoderzy systematycznie poznają podstawy programowania i robotyki. Dotychczas z programu skorzystało już 490 szkół w całej Polsce.
MJ
 
2020-09-01 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
   1 września 2020r. o godzinie 8:15 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
   Pani Dyrektor Danuta Samul powitała przybyłych na tę uroczystość gości: Radnego Gminy Słupca Pana Jana Kujawę, proboszcza młodojewskiej parafii ks. Tadeusza Stasiaka, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły oraz przede wszystkim wszystkich Uczniów i życzyła wszystkim owocnej pracy i sukcesów w nowym roku szkolnym.
MJ
 
 
2020-08-31 - Procedury organizacji pracy w naszej szkole obowiązujące od 01 września 2020r.
2020-08-31
Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie Procedur organizacji pracy w SP Drążna obowiązujące od 01 września 2020r. znajdujących się w poniższym załączniku oraz w zakładce Dokumenty.
 
 
 
Bezpieczny powrót do szkoły