Szkoła Podstawowa
im. Polskich Noblistów w Drążnej
Dzień Otwarty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupcy - zaproszenie
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupcy wraz z Pracownikami zaprasza do udziału w Dniu Otwartym Poradni, który odbędzie się 29 maja 2018r. Szczegóły w załączeniu.
Serdecznie zapraszamy.
 
Pozdrawiam
A. Kiełducka
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupcy
 
 
2018-05-11 - Wyjazd integracyjny klasy VII A do Parku Linowego „Leśny Raj” w Ślesinie
Wyjazd integracyjny klasy VII A do Parku Linowego „Leśny Raj” w Ślesinie
W piątek, 11 maja 2018 r. po zakończonych lekcjach i wspólnym posiłku w szkole uczniowie klasy siódmej wraz z p. A. Królikowską i p. M. Jadrychem pojechali do Ślesina, by korzystając z pięknej słonecznej pogody, aktywnie spędzić popołudnie w Parku Linowym „Leśny Raj”.
Po otrzymaniu specjalnego sprzętu i ukończeniu trasy szkoleniowej  uczniowie udali się na trasę o średniej trudności, aby przełamać barierę strachu i lęk wysokości. Wszyscy doskonale się bawili, a pokonując kolejne przeszkody wspierali się psychicznie i udzielali sobie nawzajem wielu cennych wskazówek.
Uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.
 
 
 
 
 
 
 
2018-05-08 - BRD Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - etap powiatowy i II miejsce naszych uczniów!
W dniu 08 maja 2018r. w Słupcy odbyły się eliminacje na etapie powiatowym w konkursie BRD (Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym). W konkursie wzięły udział cztery szkoły - jedna w kategorii szkół podstawowych, pozostałe w kategorii szkół gimnazjalnych - były to szkoły ze Słupcy, Orchowa i Drążnej.
Rywalizacja została podzielona na trzy części. W pierwszej części uczniowie mieli do rozwiązania test z wiedzy o ruchu drogowym, w drugiej musieli wykazać się wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaś trzecia części konkursu to część sprawnościowa na torze przeszkód.
Po zaciętej rywalizacji członkowie reprezentacji naszej szkoły:  Daniel Domiński, Michał Król, Dawid Żak zajęli drugie miejsce.
Gratulujemy sukcesu!
 
 
 
2018-04-29 - Próba Bicia Rekordu Guinnessa w tańczeniu Poloneza w Słupcy
29 kwietnia 2018r. podjęta została Próba Bicia Rekordu Guinnessa w tańczeniu Poloneza w Słupcy. W tańcu na Stadionie Leśnym, wśród prawie 600 uczestników, wzięli udział także uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Kukulska, Mikołaj Włodarczyk, Wiktoria Strzelczyk, Jan Ratajkowski, Weronika Gorzelańczyk, Patryk Mikołajczyk, Andżelika Skoczkowska, Piotr Skowroński i Oskar Zawodny.
Taniec trwał ponad pół godziny, a uczestnicy i publiczność świetnie się przy tym bawili.
Zdjęcia:
https://twojaslupca.pl/prawie-600-osob-na-polonezie/
http://konin.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/prawie-300-par-zatanczylo-poloneza-rekord-guinnessa-pobity,4628687,artgal,31846369,t,id,tm,zid.html
 


 
 
2018-04-27 - zwycięstwo szkoły w Drążnej w konkursie BRD
W dniu 27 kwietnia 2018r. w Cieninie Zabornym rozegrany został konkurs BRD Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - etap gminny. Konkurs odbywał się kategoriach szkół podstawowych (klasy IV - VI) oraz gimnazjów (klasy VII, II i III oddziały gimnazjalne). W rywalizacji brały udział szkoły z Młodojewa, Cienina Zabornego, Koszut i Kotuni w kategorii szkół podstawowych oraz reprezentacja naszej szkoły w Drążnej i Kowalewa Opactwa w kategorii gimnazjów.
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza to część teoretyczna, w której należało rozwiązać pisemny test składający się z 35 pytań dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego. Drugą część stanowił  sprawnościowy tor przeszkód, który należało przejechać na rowerze.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Drążnej w składzie Daniel Domiński, Michał Król i Dawid Żak.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 08 maja 2018r. w Słupcy.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
 
 
 
2018-04-26 - Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych
Rok szkolny 2017/2018 jest ogłoszony Rokiem dla Niepodległej, dlatego też plan pracy Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wypełniony jest działaniami o charakterze kulturowym, artystycznym i edukacyjnym w duchu obchodów setnej Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W listopadzie 2017 roku przystąpiliśmy do projektu „Szkoła młodych patriotów”, w ramach którego w klasach przeprowadzone zostały konwersatoria „Patriotyzm na co dzień” i „Co dla mnie oznacza bycie patriotą?”.
Przez Uczniów, Rodziców i Nauczycieli wypracowany został Kodeks Postaw Patriotycznych, który umieszczony jest teraz na korytarzu. We wszystkich klasach przeprowadzony został konkurs plastyczny zatytułowany „100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości”, konkurs wiedzowy „Historia Polski a patriotyzm”, a także konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej.
W lutym 2018 roku działające przy Szkole Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” przystąpiło do konkursu ofert ogłoszonego przez Urząd Gminy w Słupcy na Wsparcie realizacji zadań publicznych na 2018r. i uzyskało dotację na realizację zadania publicznego „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultu narodowego”. W ramach tego zadania zaplanowane są Konkurs fotograficzny, wyjazd do Muzeum Powstania Wielkopolskiego, konkurs historyczny „Droga do wolności”, a także Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych.
26 kwietnia 2018r. przed południem odbył się w szkole turniej wzorowany na telewizyjnej zabawie „Kocham Cię Polsko”, w którym wystartowali uczniowie najstarszych klas szkoły. Zmagali się oni z pytaniami i zadaniami dotyczącymi naszego państwa i jego historii, rozpoznawali znanych Polaków, odpowiadali na pytania o fakty dotyczące Polski czy rozpoznawali pieśni patriotyczne.
Świetną zabawę zakończyły biało-czerwone słodkości i tradycyjne już zdjęcie całej społeczności szkolnej w barwach narodowych.
Tego samego dnia, popołudniem, odbył się w szkole Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych, na którym obecni byli: Przewodniczący Rady Gminy Słupca Jerzy Kopczyński,  Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie ks. Tadeusz Stasiak, Sekretarz Gminy Słupca Karolina Walczak, Radny Gminy Słupca Jan Kujawa, przedstawiciele 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu porucznik Aleksandra Rafa oraz plutonowy Sylwester Grzelczak, Prezes Zarządu PCK w Słupcy Zenon But, Sylwia Najdzińska z Urzędu Gminy w Słupcy, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły w Drążnej Agnieszka Purul  oraz mieszkańcy Drążnej i okolic, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Gości powitała ulubiona pieśń Jana Pawła II – papieża Polaka i wielkiego patrioty, którego słowa „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” były mottem koncertu.
Następnie Dyrektor Szkoły w Drążnej Danuta Samul przedstawiła w krótkim wystąpieniu działania szkoły, jakie zostały zrealizowane i jakie są zaplanowane w związku z obchodami odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreśliła w swoim przemówieniu Pani Dyrektor „Zależy nam na tym, aby każdy uczeń, każdy absolwent naszej szkoły znał historię swojego kraju i był dumny z tego, że jest Polakiem”. Wyrazem tego dążenia stał się koncert pieśni i pokaz tańców. Artyści żywiołowo wykonali pieśni patriotyczne, a zgromadzona publiczność chętnie korzystała z przygotowanych śpiewników i włączała się do śpiewu. Nie mniejsze zainteresowanie przyciągnęły pokazy taneczne i choreograficzne ze staropolskim Polonezem na czele.
Koncert zakończył się wieczorem przy kawie i ciastach przygotowanych przez rodziców uczniów z Drążnej.
 


 
 
2018-04-26 - Kocham Cię Polsko - Narodowe Święta Majowe w naszej szkole
Świętowanie w Drążnej
 
W związku z Narodowymi Świętami Majowymi w dniu 26 kwietnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej  mieli okazję wziąć udział w szkolnym teleturnieju "Kocham Cię, Polsko!". Sześć drużyn rywalizowało między sobą w kilku kategoriach: Sławni Polacy, Pojęcia historyczne, Pieniądze, Pieśni patriotyczne, Co wiesz o Polsce?. W roli prowadzącej wystąpiła Samanta Pietrzak, dzięki której quiz przebiegał sprawnie, według ustalonych zasad. Piosenką pt. Kocham Cię, Polsko! w wykonaniu Beaty Łodziewskiej i Nikoli Górniak rozpoczęto teleturniej wiedzowy z zakresu historii i geografii Polski. Podczas gry uczestnikom  towarzyszyły wielkie emocje, a zwłaszcza przy kręceniu kołem fortuny, ponieważ wtedy każda drużyna mogła  uzyskać dodatkowe punkty lub stracić dotychczasowe. Uczestnicy teleturnieju musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i sprytem oraz szybkością w działaniu. Szczęście dopisało drużynie reprezentującej klasę IIIa, w składzie byli Dawid Czerniejewski i Mikołaj Włodarczyk. Oprócz szerokiej wiedzy o Polsce uzyskali oni wysokie punkty z kręcenia kołem fortuny. Trzy zwycięskie drużyny wywalczyły dla swoich klas słodkie upominki. Na koniec Pani Dyrektor Szkoły Danuta Samul wręczyła nagrody i dyplomy uznania dla uczniów, którzy w grudniu 2017r.  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Krąg. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy IIb – Michał Wojciechowski. Zwieńczeniem wszystkich działań było wspólne zdjęcie całej społeczności szkolnej, która ubrana w biało-czerwone koszulki uformowała flagę państwową. Ponadto każdy w ramach świętowania został poczęstowany przepysznym ciastkiem.
 


 
 
2018-04-18,19,20 - Egzamin Gimnazjalny
     Egzamin gimnazjalny 2018 dobiegł końca. Niektórzy gimnazjaliści już myślą o szkołach średnich albo planują wakacje, a inni jeszcze wracają myślami do zadań tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.
Zdaniem wielu uczniów największym wyzwaniem była część matematyczno-przyrodnicza. Niektóre zadania z wosu, historii i języka polskiego także nie należały do najłatwiejszych. W językach obcych też coś trudnego by się znalazło!
     Egzamin gimnazjalny rozpoczął się od zadań z części humanistycznej. Wśród zagadnień z historii i wiedzy o społeczeństwie najbardziej skomplikowane było chyba dla naszych gimnazjalistów zadanie, w którym mieli spośród podanych tekstów wybrać ten, który opisuje zasady zgodne z koncepcją umowy społecznej Jeana Jacques'a Rousseau. Niedługo po zakończeniu testu zapewne odnotowano wzrost wyszukiwania nazwiska Rousseau w wyszukiwarkach.
     Zadaniem z języka polskiego, które wywołało najwięcej emocji była wypowiedź pisemna - charakterystyka bohatera literackiego, który kierował się najważniejszą dla siebie wartością, dokonując życiowego wyboru. Uczniowie po egzaminie zastanawiali się, czy wybrali odpowiedniego bohatera.
     Część przyrodnicza będzie prawdopodobnie kojarzyć się uczniom głównie z lemurem. O tym zadaniu z biologii najczęściej prowadzili rozmowy. Na teście uczniowie byli pytani o cechę lemura katta umożliwiającą zaklasyfikowanie go do ssaków: obecność palców, czterech kończyn, ogona, czy ucha zewnętrznego.
     Wśród zadań z egzaminu gimnazjalnego z matematyki tradycyjnie największą dyskusję wywołały pytania otwarte, w których łatwo było o pomyłkę w obliczeniach. Jedno z częściej omawianych przez uczniów zadań dotyczyło właściciela sklepu sportowego, który kupił w hurtowni deskorolki i kaski, a następnie sprzedawał drożej. Uczeń miał w tym zadaniu obliczyć łączny koszt zakupu po cenach hurtowych jednej deskorolki i jednego kasku.
     Według relacji uczniów nie było wielu zadań z języka angielskiego czy niemieckiego, które sprawiłyby im problemy. Najtrudniej oczywiście było na poziomie rozszerzonym.
    
Trzymamy kciuki za super wyniki!
 
 
 
2018-04-12 - konkurs na plakat związany z tematyką 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
W drugim tygodniu kwietnia w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej ogłoszony został konkurs na plakat związany z tematyką 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielu uczniów z ogromną chęcią wzięło udział w tym artystycznym wyzwaniu. Spośród wszystkich prac jury wyłoniło najpiękniejsze do II etapu konkursu. Były to prace Justyny Gronowskiej, Izabeli Andrzejak, Martyny Zapartej i Dominiki Najdzińskiej, Oliwii Wyrzykiewicz, Roksany Chojnackiej oraz dwie prace Karoliny Śliwińskiej.
Spośród 7 plakatów, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu jury nagrodziło trzy najlepsze prace:
 
I miejsce - Roksana Chojnacka
II miejsce - Oliwia Wyrzykiewicz
III miejsce - Karolina Śliwińska
 
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pochwały za udział w promowaniu patiotyzmu.
 
 
 
2018-04-12 - Finał Dni Zawodowca w ZSZ w Słupcy
12 kwietnia 2018r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy finał Konkursu „Dnia Zawodowca”.
 
Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowali się Michał Romański, Adam Dobrowolski i Ewaryst Romblewski. W finale rywalizowali z uczniami z: Kowalewa, Słupcy, Lądku, Ostrowitego i Strzałkowa i  musieli wykazać się swoimi umiejętnościami między innymi w przeprowadzeniu inwentaryzacji, wymianie świec zapłonowych czy jeździe slalomem i parkowaniem samochodem do nauki jazdy.
 
Nasi uczniowie zajęli:
Michał Romański - II miejsce w kategorii ślusarz,
Adam Dobrowolski - III miejsce w kategorii technik pojazdów samochodowych,
Ewaryst Romblewski - II miejsce w kategorii sprzedawca.
 
Gratulujemy!
 
zdjęcia: ZSZ Słupca
 
2018-04-12 - Mistrzostwa Gminy Słupca w piłce nożnej
12.04.2018 roku na boisku sportowym orlik w Słupcy odbyły się Mistrzostwa Gminy Słupca w piłce nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły IV miejsce, a chłopcy zakończyli zawody na II miejscu.
W kategorii dziewcząt szkołę reprezentowały: Martyna Miara, Wiktoria Szygenda, Dominika Stępniak, Dominika Kujawa, Oliwia Król, Justyna Gronowska, Sandra Górna, Weronika Mikołajczyk.
W kategorii chłopców szkołę reprezentowali: Tomasz Szklarek, Kacper Golak, Jakub Kuchowicz, Dawid Żak, Mateusz Radecki, Daniel Domiński, Wojciech Blimka, Michał Król, Oskar Zawodny.
 
 
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
 
Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymała dotację w kwocie 4000,00zł na zakup książek do biblioteki szkolnej.
W ramach programu organizowane będą liczne konkursy czytelnicze oraz realizowane projekty "polubić czytanie" i "Poczytajmy - czytanie bajek dla przedszkolaków".
 
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, mającym na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego  i stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
 
 
2018-04-06 - z wizytą w przedszkolu w Słupcy
 
2018-04-06 - spotkanie z psychologiem
Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbył się wykład interaktywny dedykowany uczniom klas III. Pani psycholog Agata Popielarska uświadamiała uczniom, ze stres nie musi dezorganizować ich pracy, a może motywować do lepszego działania. Pani psycholog przeprowadziła tez zajęcia warsztatowe, pokazując uczniom metody i techniki radzenia sobie ze stresem.
Było to dla nich bardzo ważne doświadczenie, przede wszystkim w odniesieniu do zbliżających się testów gimnazjalnych.
 
 
 
2018-04-05 - Konkurs wiedzy o sporcie "Najlepszy z najlepszych"
05 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o sporcie "Najlepszy z najlepszych". Tematem konkursu były niedawno zakończone Zimowe Igrzyska w Pjongczang.
Wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:
I miejsce - Michał Król
II miejsce - Bartosz Matuszewski
III miejsce - Igor Matuszak
IV miejsce - Jakub Kuchowicz
V miejsce - Dawid Żak
VI miejsce - Mateusz Czerniak.
Gratulujemy wyników!
 
 
 
Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego - zadanie publiczne Stowarzyszenia "Bądźmy Razem"
Miło nam jest poinformować, że działające przy naszej szkole Stowarzyszenie "Bądźmy Razem" przystąpiło do konkursu ofert ogłoszonego przez Urząd Gminy Słupca na Wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Słupca na rok 2018 i uzyskało dotację na realizację zadania publicznego "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego".
W ramach zadania odbędą się: Konkurs wiedzowy "Niepodległa", Konkurs fotograficzny "Niepodległa Polska" i wystawa pokonkursowa, wyjazd do Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz Koncert pieśni patriotycznych i tańców narodowych podczas Majówki Patriotycznej.
 
Zadanie będzie realizowane do 30 listopada 2018r. i będzie współfinansowane ze środków Gminy Słupca.
 
Stowarzyszenie "Bądźmy Razem"
 
2018-03-28 - wielkanocne śniadanie pierwszoklasistów
Środa 28 marca 2018r. była dla pierwszoklasistów dniem szczególnym - dzieci przyszły odświętnie ubrane, by wspólnie z wychowawczynią przeżyć namiastkę świąt Wielkiej Nocy i wspólnie przygotować wielkanocne śniadanie. Już od rana uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali świąteczne potrawy - nie zabrakło jajek, baranka czy babki.
Nakrywając do stołu pierwszaki przypomniały sobie, jak układać sztućce oraz składać serwetki. Podczas wspólnego śniadania wraz z zaproszoną Panią Dyrektor, uczniowie chętnie dyskutowali na temat tradycji świątecznych pielęgnowanych w ich domach. Jednak największą atrakcją okazało się poszukiwanie słodkich upominków pozostawionych przez "Zająca".
 
 
 
 
2018-03-25 - pomoc dla poszkodowanych w Poznaniu
Pomoc dla poszkodowanych
 
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej otworzyła swoje serca dla poszkodowanych po wybuchu gazu w kamienicy w Poznaniu. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele wykonali własnoręcznie ozdoby wielkanocne, które były rozprowadzane podczas kiermaszu w Niedzielę Palmową przy kościele w parafii pw.  Świętego Mikołaja w Młodojewie. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na rzecz poszkodowanych.
 
 
 
2018-03-23 - Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Liczmany"
23 marca 2018r. po raz ósmy odbyły się matematyczne zmagania uczniów oddziałów gimnazjalnych - Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Liczmany.
Do rywalizacji w Słupcy w tegorocznej edycji stanęło sześć trzyosobowych zespołów uczniów klas drugich oddziałów gimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy rozpoczęli zmagania konkursowe rozwiązując test składający się z 20 zadań. Ten etap wyłonił zwycięzców indywidualnych konkursu. Następnie uczniowie z naszej szkoły oraz z Powidza, Orchowa, Słupcy, Ostrowitego i Strzałkowa przystąpili do zadań stolikowych rozwiązywanych zespołowo.
Po podsumowaniu wyników nasze uczennice Oliwia Wyrzykiewicz, Dominika Stęępniak i Paulina Piotrowska zdobyły drugie miejsce drużynowo, a Paulina Piotrowska indywidualnie osiągnęła drugi rezultat Liczmanów (III miejsce).
Gratulujemy osiągnięcia i zdobytych nagród!
 
 
 
2018-03-25 - z wizytą u przedszkolaków
Młodzież naszej szkoły - Patryk Mikołajczyk kl. IIa, Justyna Gronowska kl. IIa i Dominika Purul kl. IIIa, zaprojektowała i przeprowadziła zajęcia przyrodnicze dla dzieci z przedszkola Mali Odkrywcy z Piotrowic.
Celem przeprowadzonych warsztatów było kształtowanie postawy badawczej wśród maluchów. Zajęcia były znakomitym połączeniem zabawy i zdobywania wiedzy. Wyjątkowe i niezapomniane spotkanie sprawiło, że dzieci z grup: Żabki i Tygryski chętnie uczestniczyły w zajęciach. Pod nadzorem nauczyciela i starszych kolegów z gimnazjum samodzielnie wykonywały niektóre doświadczenia, np. Pasta dla słonia, Spalanie magnezu, Kolorowa chemia, Magiczny palec, Otrzymywanie wodoru.
Podczas eksperymentowania wykorzystano odczynniki chemiczne spotykane w życiu codziennym. Zaprezentowane pokazy wywołały wiele emocji oraz bardzo zainteresowały przedszkolaków.
 
 
2018-03-22 - wizyta w ZSZ w Słupcy - Dzień Zawodowców
W dniu 22 marca 2018 roku uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej, którzy rozważają kontynuowanie nauki w ZSZ w Słupcy wzięli udział w pierwszym etapie konkursu "Dzień Zawodowca".
Uczniowie zgodnie z wybranymi kierunkami kształcenia sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności podczas różnorodnych quizów i przygotowanych dla nich zadań.
Celem spotkania w ZSZ w Słupcy było przede wszystkim propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów, oraz uświadomienie im z czym wiąże się praca w wybranym przez nich zawodzie.
Najlepsi w swoich dyscyplinach spotkają się na finale konkursu 11 kwietnia.
 
 
2018-03-21 - Pierwszkolasiści na tropie Wiosny
Mimo, że za oknami nadal tak szaro, buro i zimno 21 marca pierwszaki z naszej szkoły postanowiły uczcić kalendarzowy pierwszy Dzień Wiosny.
Po wielu ciekawych informacjach dotyczących pierwszych oznak wiosny oraz o różnych zwyczajach związanych z obchodami tego dnia, dzieci postanowiły poszukać wiosny poza murami szkoły. Zaopatrzeni w sprzęt (lupy oraz książeczkę poszukiwacza wiosny) wspólnie z wychowawcą wybrali się na spacer. Niestety oprócz mrówek, biedronki, kopców kreta czy kwitnącej wierzby niewiele udało się wytropić. Dlatego dzieci postanowiły przegonić zimę w inny sposób - z pomocą nauczyciela wykonali Marzannę, która potem spłonęła w ogniu. Miejmy nadzieję, że zima już do nas tak szybko nie wróci.
 
 
 
2018-03-21 - spotkanie z przedstawicielem SANEPID Słupca o substancjach psychoaktywnych
 
2018-03-20 - Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
 
Dzień 20 marca to dzień, w którym staraliśmy się zwrócić uwagę na zdrowie jamy ustnej. Stan zdrowia jamy ustnej ma ogromny wpływ na kondycję całego organizmu człowieka. Brak właściwej troski o zęby może prowadzić do  niemożności uśmiechania się, braku przyjemności z jedzenia, poczucia nieatrakcyjności czy braku wiary w siebie. Aby mieć piękny zdrowy uśmiech należy: jeść zdrowo, szczotkować zęby i regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny.
Dzieci z klasy pierwszej obejrzały prezentację oraz nauczyły się prawidłowego mycia zębów.
 
 
2018-03-19,20 - spotkania z przedstawicielami szkół średnich: LO w Słupcy i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie
 
 
2018-03-15 - XXVII Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
XXVII Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
 
     Jak co roku, w marcu młodzi matematycy biorą udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Pomysł konkursu zrodził się blisko 40 lat temu w Australii, a w Europie gości od prawie 30 lat.
     „Kangur Matematyczny” jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Biorą w nim udział uczniowie z ponad 60 krajów. Główną umiejętnością badaną przez „Kangura” jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.
     15 marca 2018r. do konkursu przystąpiło kilkunastu uczniów z naszej szkoły, którzy rozwiązywali testy w kategoriach:  Kadet (klasy VII i II gimnazjum) oraz Junior (klasy III gimnazjum). Wyniki konkursu poznamy w maju. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał zabawkę logiczną.
     Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie i życzymy sukcesów.
 
2018-03-15 - Dzień Matematyki
     15 marca 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Był to szczególny dzień poświęcony zastosowaniom matematyki w różnych dziedzinach życia - szczególnie matematyce od kuchni.
     Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Dzięki temu mogli poczuć trochę odmiany w nauce i spędzić blisko dwie godziny na fajnej zabawie. Jak mówili uczestnicy, to był czas, który sprawił im przyjemność, a nie był jakimś kolejnym testem, a udział w grach i zabawach matematycznych pokazał jasną stronę tej nauki...
     Zwycięskie drużyny z każdej klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
     Organizatorami Dnia matematyki byli M. Jadrych, E. Selka oraz Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
 
 
 
 
2018-03-15 - projekcje filmów o dyskryminacji
W ramach przeciwdziałania dyskryminacji uczniowie naszej szkoły nagrali materiały prezentujące tę tematykę. Swoje dzieła i pomysłowość mogli podziwiać podczas prezentacji filmów szystkich klas.
 
 
 
2018-03-15 - Aktywny Mały Uniwersytet Latający - współpraca z UAM w Poznaniu
     W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej nawiązała współpracę z Aktywnym Małym Uniwersytetem Latającym. AMUL to projekt opracowany przez studentów i doktorantów psychologii i kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pracowników Instytutu pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej. Celem projektu było dotarcie z ciekawymi zajęciami do dzieci w przedszkolach oraz do uczniów w szkołach – podstawowych i gimnazjach – wiejskich i w małych miastach oraz propagowanie nauki w interaktywnej, dynamicznej i przede wszystkim, w ciekawej formie.
     Dzięki uprzejmości Pani Profesor Anny Brzezińskiej, 15 marca gościliśmy w naszej szkole 13 studentów psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze względu na wyjątkowy charakter dnia – wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy pojawili się w szkole w kapeluszach.
     Podczas 4-godzinnych warsztatów studenci prowadzili z uczniami zajęcia integracyjne, eksperymenty, zajęcia rozwijające twórcze myślenie, pobudzające kreatywność. Uczniowie uczyli się także szyfrowania, rozwiązywali łamigłówki i zgłębiali tajniki mnemotechnik.
     Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a po ich zakończeniu dzielili się wrażeniami.
 
 
 
 
 
 
 
2018-03-15 - Sukces Natalii Król na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia PCK
     W czwartek 15 marca 2018r. odbył się w Poznaniu etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Drążnej reprezentowała Natalia Król z klasy 3b, która zajęła 10 miejsce w województwie wielkopolskim.
     Celem konkursu było promowanie szeroko rozumianego zdrowego stylu życia i  zachowań prozdrowotnych. Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego, musieli zaprezentować akcję prozdrowotną przeprowadzoną przez siebie na terenie szkoły. Natalia zaprezentowała akcję pt. „Profilaktyka wad wrodzonych cewy nerwowej pt. „ Już teraz mogę zadbać o zdrowie mojego przyszłego dziecka”.
     Etap okręgowy olimpiady wymagał rozwiązania  testu z zadaniami dotyczącymi prawidłowego odżywiania się. Pytania były bardzo trudne, wymagana była szczegółowa wiedza dotycząca np. nazw witamin, kaloryczności związków chemicznych zawartych w pożywieniu, rodzaju enzymów trawiennych, mikroelementów i makroelementów w pokarmach roślinnych i zwierzęcych.
     Gratulujemy Natalii tak dużego sukcesu!
     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej serdecznie dziękuje Prezesowi Oddziału Rejonowego PCK w Słupcy Panu Zenonowi Butowi oraz Burmistrzowi Miasta Słupcy Panu Michałowi Pyrzykowi za organizację transportu na konkurs.
 
 
 
2018-03-12 - Turniej Recytatorski "Słowo za słowo"
Turniej Recytatorski "Słowo za słowo"
 
Kolejny etap konkursowych zmagań, tym razem na szczeblu międzypowiatowym, odbył się 12 marca 2018r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Naszą szkołę reprezentowały: Andżelika Skoczkowska, Samanta Pietrzak, Dominika Purul. Jury w składzie: Beata Czerniak, Anna Halaba i Anna Czerniak oceniało zmagania gimnazjalistów. Podczas oceny wzięto pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie. Komisja konkursowa doceniła Samantę Pietrzak, przyznając jej nagrodę, a Andżelice Skoczkowskiej i Dominice Purul wyróżnienia. GRATULACJE!!!
 
 
 
2018-03-09 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Piłce Recznej chłopców
W dniu 9 marca 2018r. na hali sportowej w Ostrowitem odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Piłce Recznej chłopców. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Drążnej zajęli miejsce VI-VII.
Szkołę z Drążnej reprezentowali: Damian Baranowski, Michał Król, Kacper Golak, Kamil Czerniejewski, Tomasz Szklarek, Krzysztof Śniegowski, Oskar Zawodny, Mateusz Podlasiński, Dawid Żak.
 
 
 
2017-03-08 - upominki od Samorządu Szkolnego na Dzień Kobiet
 
2018-03-07 - III Targi Edukacyjno-Zawodowe w Strzałkowie
 
2018-03-06 - Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
W dniu 6 marca 2018 r. w Urzędzie Gminy w Słupcy odbył się Gminny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pn.: "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie udział wzięło 5 uczniów, ze szkół podstawowych z terenu gminy Słupcy.
Nasza uczennica Dominika Stępniak starowała w II grupie wiekowej i zajęła  II miejsce ex aequo z Zuzanną Jarońską z  SP w Kowalewie Opactwie.
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje z osiągniętych wyników.
 
zdjęcia: http://www.gmina.slupca.pl
 
2018-03-01 - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 
1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji przygotowano gazetkę szkolną poświęconą Polakom, którzy tworzyli powojenne podziemie niepodległościowe. Cała społeczność uczniowska wzięła udział w projekcji filmu na temat Żołnierzy Wyklętych walczących po II wojnie światowej z organami państwa komunistycznego.
O Żołnierzach Wyklętych nie można było mówić  przez wiele lat. Prześladowani i traktowani przez ówczesne władze jako zdrajcy państwa, skazani byli na życie w ukryciu i z dala od  bliskich. W swojej walce byli niezłomni, poświęcili wszystko dla idei najważniejszej ze wszystkich – idei wolności, walcząc z sowietyzacją Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.
Dziś pamięć o nich skłania do refleksji, przypominając nam o tych wartościach i postawach, dzięki którym nasza Ojczyzna przetrwała najtrudniejsze chwile. Żołnierze Wyklęci to z pewnością bohaterowie, którym należy się szacunek i pamięć.
 
 
 
2018-03-01 - sondaż dotyczący postaw patriotycznych
Na przełomie lutego i marca bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej zorganizowali sondaż dotyczący postaw patriotycznych swoich kolegów, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców Drążnej. Prace nad podjęciem tego działania rozpoczęły się od stworzenia przez uczniów kwestionariusza ankiety mającego ocenić stopień poczucia patriotyzmu wśród lokalnej społeczności (wzór kwestionariusza w załączeniu).
Uczniowie podeszli do zadania bardzo ambitnie. Zapytali między innymi o to, czy ich rozmówcy czują się patriotami, czym dla nich jest patriotyzm, czy działają na rzecz swojego otoczenia.
Kolejne z pytań miały udzielić odpowiedzi na pytania jakie ich rozmówcy znają święta o charakterze patriotycznym, czy są dumni z faktu bycia Polakiem Uczniowie badali też, czy ankietowani znają słowa hymnu państwowego, czy są kibicami polskich drużyn sportowych i czy są gotowi na obronę swojej ojczyzny.
Kolejnym etapem pracy uczniów było dokonanie analizy wszystkich ankiet i sporządzenie raportu.
 
"Analizując całą ankietę doszłyśmy do wniosku, że osoby, które poddały się badaniu ankietowemu są prawdziwymi patriotami! Każde z pytań miało ponad 50% odpowiedzi pozytywnych w każdym przedziale wiekowym co wskazuje, że Polska i jej losy są dla Polaków ważne! Jesteśmy pozytywnie zaskoczone
odpowiedziami ankietowanych. Wszystkim, którzy rozwiązali ankiety i przyczynili się do jej zrealizowania bardzo dziękujemy!!"
Angelika Skoczkowska IIIB
Wiktoria Szygenda IIIA
 
2018-02-28 - Drzwi Otwarte w naszej szkole
Drzwi Otwarte
 
28 lutego 2018r. nasza szkoła po raz kolejny otworzyła swe drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną edukację w szkole podstawowej.
Gości powitała Pani Dyrektor Danuta Samul, która oprowadziła ich po szkole i  przedstawiła ofertę edukacyjno-wychowawczą, bogatą bazę dydaktyczną, realizowane projekty, osiągnięcia oraz plany na przyszłość.
Na odwiedzające dzieci czekało też wiele atrakcji. Brały udział w zabawach z chustą animacyjną i zajęciach muzycznych „To jest taka gra: Zrób, to co ja”, które poprowadziły uczennice naszej szkoły przebrane za postaci z bajek. Pod opieką  nauczycieli oraz bajkowych postaci uczestnicy mieli okazję zostać „małymi odkrywcami” wykonując samodzielnie doświadczenia chemiczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się bałwanki wykonane samodzielnie ze sztucznego śniegu.
Na zakończenie spotkania przyszedł czas na zabawy ruchowe i tor przeszkód.
Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach, za co otrzymali pamiątkowe medale.
Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas!
 


 
 
2018-02-27 - Spotkanie z przedstawicielami szkół średnich: ZSZ Słupca, CKZiU Strzałkowo
 
 
 
2018-02-27 - Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego "Słowo za słowo"
Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego "Słowo za słowo" odbyły się 27 lutego 2018r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Jury w składzie: Beata Zimniewicz, Krzysztof Drop, Anna Czerniak wysłuchało kilkunastu recytatorów reprezentujących gimnazja Powiatu Słupeckiego. Naszą szkołę reprezentowały: Samanta Pietrzak, Dominika Purul i Andżelika Skoczkowska. Dziewczyny zakwalifikowały się do kolejnego etapu, który będzie miał miejsce 12 marca 2018r.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!
 
 
 
2018-02-26 - Profilaktyka cewy nerwowej
 
 
 
2018-02-10 - Nagroda za wyniki w nauce - zimowisko w Piwnicznej Zdrój
Ferie w Wierchomli Małej
 
Pięcioro uczniów naszej szkoły za osiągnięcia w nauce w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 spędziło tydzień ferii na zimowisku w Piwnicznej Zdrój (Wierchomla Mała).
Nagrodzeni uczniowie: Oliwia Wyrzykiewicz, Dominika Kujawa i Dominika Stępniak, Paulina Piotrowska i Kacper Durczyński w okresie od 10 do 17 lutego mogli doskonalić swoje umiejętności narciarskie na stoku w Rytlu. Wśród atrakcji znalazły się również wyjazd do kina oraz na sale, gdzie mogli grać w piłkę nożną, siatkówkę lub wspinać się na ściance czy długi spacer do Bacówki nad Wierchomlą.
Z wyjazdu nasi uczniowie wrócili z uśmiechami na twarzach i miłymi wspomnieniami. Jak mówią, oprócz jazdy na nartach i nowo poznanych osób, najbardziej brakuje im teraz śniegu, który towarzyszył im każdego dnia.
 
 
 
 
2018-02-06 - Dzień bezpiecznego internetu
W dniach od 5 do 9 lutego 2018 roku realizowaliśmy w naszej szkole działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. W ramach zajęć z uczniami rozmawialiśmy na temat hejtu, umiejętności właściwego reagowania na agresję w sieci oraz na temat tego, w jaki sposób dbać o właściwą kulturę wypowiedzi w Internecie. Uczniowie dyskutowali na temat emocji, jakich doświadczają osoby nękane w sieci. Na podstawie obejrzanego filmu „Dodaj znajomego” ustalaliśmy, jak powinniśmy zachowywać się w stosunku do osób, które obrażają nas w sieci. Uczniowie poznali też najważniejsze zasady antyhejtowe. Wszyscy utrwalili sobie numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111.
Tematykę zagrożeń, jakie czekają na dzieci w Internecie poruszaliśmy też w klasie I. Na podstawie krótkich filmów z cyklu „Owce w sieci” uczniowie nazywali niebezpieczeństwa, z jakimi mogą spotkać się korzystając z Internetu. Kreskówki „Owce w Sieci” to klasyczne opowieści o walce dobra ze złem. Odzwierciedlały przede wszystkim współczesną kulturę dziecięcą, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawierało morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.
 
 
 
2018-02-10 - Bal Gimnazjalny
 
 
 
 
 
2018-02-08 - Bal Karnawałowy i wycieczka pierwszoklasistów
Dnia 8 lutego 2018r. świętowaliśmy w pierwszej klasie nie tylko Tłusty Czwartek, ale również Bal Karnawałowy. Dzieci już od rana przyszły do szkoły poprzebierane. W tym roku dominowały "silne postacie"- policjanci, szeryf oraz Pippi Langstrumpf. Po wspólnych zabawach i rozmowach przy pączku dzieci wraz z wychowawczynią wybrały się do "Małego Peru" w Piotrowicach, gdzie czekały na nie kolejne atrakcje: karmienie alpaków i osiołków, zabawy w sali zabaw, zamykanie w bańce mydlanej, przebieranki oraz poczęstunek. Wszyscy się doskonale bawili i jeszcze długo  opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w "Małym Peru".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2018-02-03 - XIII Bal Karnawałowy
Bal Karnawałowy
 
     3 lutego 2018 roku w Dworku Czardasz w Babinie odbył się XIII Bal Karnawałowy zorganizowany przez: Dyrekcję Szkoły, Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
    
     Oprócz świetnej zabawy na Balu było także wiele atrakcji: loteria fantowa, licytacja tortu, okolicznościowe róże. Dla osób biorących udział w loterii fantowej były nagrody niespodzianki. Do tańca grał zespół „Milenium”.
 
     Dyrektor Szkoły bardzo dziękuje:
- Radzie Rodziców za pomoc w organizacji balu,
- Rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta,
- Pani Annie Kuchowicz za upieczenie pysznego tortu,
- Ofiarodawcom fantów:
                Agencji Reklamowej PLASTOLAN Jolanta Jadrych,
                Firmie Jaguar Tomasz Chwiłowicz,
                Pani Karolinie Krzyżaniak (Salon kosmetyczny),
                Pani Iwonie Maciejewskiej,
                Poradni Dietetyczne Inspiracje,
                Pani Oldze Kineckiej (Mobilne Studio Fryzur),
                Właścicielowi Salonu Fryzjerskiego „Sylwia” w Gółkowie,
                Właścicielowi Salonu Fryzjerskiego „Volume Effect”.
 
     Ogromne podziękowania Dyrektor Szkoły składa również firmie Konspol Bis za przekazanie produktów firmy.
 
 
 
2018-02-02 - Finał XIII Regionalnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „English Singing”
Finał XIII Regionalnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „English Singing”
 
2 lutego 2018r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się Finał XIII Regionalnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „English Singing”. Naszą szkołę reprezentowała Roksana Chojnacka z piosenką George’a Michael’a „I can't make you love me”. Uczennica zaprezentowała się znakomicie i zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

 
 
2018-01-28 - Mistrzostwa Gminy Słupca w Piłce Ręcznej
29 stycznia 2018r. na hali sportowej w Kowalewie Opactwie odbyły się Mistrzostwa Gminy Słupca w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy reprezentujący naszą szkołę zajęli II miejsca.
Kadra dziewcząt: Natalia Król, Dominika Kujawa, Dominika Najdzińska, Wiktoria Szygenda, Martyna Miara, Oliwia Król, Weronika Mikołajczyk, Sandra Górna, Justyna Gronowska.
Kadra chłopców: Michał Król, Igor Matuszak, Oskar Zawodny, Tomasz szklarek, Kacper Golak, Krzysztof Śniegowski, Kamil Czerniejewski, Mateusz Podlasiński, Mateusz Kukulski, Dawid Żak, Damian Baranowski.
 
 
 
2018-01-29 - Warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli - 100 lecie Odzyskania Niepodległości
29 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia zorganizowane w ramach obchodów Rocznicy 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Na wieczorne spotkanie zaproszeni zostali rodzice, delegacje uczniów ze wszystkich klas oraz nauczyciele. Zajęcia miały formę w warsztatów, w ramach których uczestnicy pracowali nad listą zachowań, postaw i codziennych okoliczności, które mogą pokazywać nasz patriotyzm. Punktem kulminacyjnym spotkania było wypracowanie kodeksu postaw patriotycznych.
 
 
 
2018-01-25 - XVI Gminny Konkurs Recytatorski
Gminny Konkurs Recytatorski
 
W dniu 25 stycznia 2018r. s Szkole Podstawowej im. J. Janika w Koszutach odbył się XVI Gminny Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych pt. „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.
Naszą placówkę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7a: Weronika Gorzelańczyk z wierszem Ludwika Jerzego Kerna „Dziura” i Kinga Gronowska z utworem Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”, który przyniósł jej 3 miejsce i kwalifikację do etapu rejonowego.
Uczniów do konkursu przygotowała mgr Anna Kozłowska.
Kindze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
2018-01-22 - Dzień Babci i Dzień Dziadka
Dzień Babci i Dzień Dziadka to zdecydowanie jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. W pierwszej klasie również upamiętniliśmy to wyjątkowe święto. 22 stycznia 2018r. zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.
Dla wspaniałych gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty, a dzieci ciekawy program artystyczny. Były to wiersze i piosenki okolicznościowe, a także bajka o „Zielonym Kapturku”. Po zakończeniu występów dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie zrobione upominki.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy będziemy je jeszcze długo wspominać.
 
 
 
2018-01-21 - Koncert charytatywny dla Magdy
 
21 stycznia 2018 roku Drążna „grała” dla Magdy. Przed południem w naszej szkole odbyła się zbiórka krwi zorganizowana przez klub HDK PCK Strażak przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drążnej. Podczas poboru krwi przeprowadzona została zbiórka pieniężna dla Magdy.
 
Magda to mieszkanka Józefowa. W roku szkolnym 2013/2014 opuściła mury Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Drążnej. 8 października 2017 roku uległa poważnemu wypadkowi. Przeszła szereg operacji i potrzebuje długotrwałej rehabilitacji. Odpowiadając na apel Ochotniczej Straży Pożarnej Korwin, bo to od nich zaczęła się pomoc dla Magdy, postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny.
 
Dołączyło do nas wiele osób:
- Wójt Gminy Słupca Pani Grażyna Kazuś,
- Przewodniczący Rady Gminy Słupca Pan Jerzy Kopczyński,
- Pan Bogdan Kukulski,
- Rodzice z naszej szkoły,
- Radni Gminy Słupca: Pani Katarzyna Błaszczyk i Pan Jan Kujawa,
- Prezes PCK w Słupcy Pan Zenon But,
- Sołtys Sołectwa Korwin Pani Beata Krajewska ,
- Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Korwin Pan Bogdan Siatkowski z żoną,
- Pan Zbigniew Uherek.
 
Podczas koncertu zorganizowano wiele atrakcji:
- występy uczniów i absolwentów szkoły,
- sesje zdjęciowe – Pan Zbigniew Banasiewicz
- wystawę statyczną Paraodlot loty widokowe
- zabiegi kosmetyczne (henna, regulacja brwi, manicure klasyczny, francuski, hybrydowy) – Pani Katarzyna Siwińska,
- pokaz Pierwszej Pomocy przedmedycznej – uczniowie SP Drążna
- loteria fantowa,
- kawa, herbata, ciasto, chleb ze smalcem, ogórek,
- pokaz behawioralny Argo Dog – Rafał Hermlik,
 
Podczas koncertu charytatywnego odbyły się licytacje:
- zaproszenia na lot motoparalotnią ufundowany przez Krzysztofa Uherka (Paraodlot loty widokowe),
- tortu ufundowanego przez osobę anonimową,
- koszulki z autografem Moniki Michalik brązowej medalistki w zapasach na mistrzostwach olimpijskich w RIO w 2016 roku pozyskanej przez Państwa Siatkowskich z Korwina,
- klawiatury i myszki ufundowanych przez Panią Aldonę Jasińską – Stępniak,
- lalki ufunowanej przez sklep To i Owo
- 2 pluszaków ufundowanych przez Panią Józefę Mojżeszewicz,
- zaproszenia na sesję zdjęciową Foto – Studnio Kameleon Zbigniew Banasiewicz,
- koszulek ufundowanych przez zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupcy,
- Pracy ręcznej ufundowanej przez Panią Monikę Wróblewską,
 
Fanty organizatorzy pozyskali od:
- Firmy „Jaguar” Tomasz Chwiłowicz,
- Kina Sokolnia w Słupcy,
- Rodzinnego Centrum Rozrywki w Koninie,
- Pizzerii Cameleon w Słupcy,
- Państawa Siatkowskich z Korwina,
- Pasmaterii Państwa Teresy i Daniela Stenclów,
- Pana Sławomira Wysockiego,
- Agencji Reklamowej PLASTOLAN Jolanta Jadrych,
- Sklepu Intermarche w Słupcy,
- uczniów, rodziców, pracowników szkoły.
 
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy włączyli się w organizację koncertu charytatywnego. Cały dochód z koncertu został przeznaczony na rehabilitację Magdy.
 
 
 
2018-01-14 - Nasi uczniowie w WOŚP
    Od wielu lat nasza szkoła czynnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie zabrakło nas także w tym roku. Wspólnie z innymi 14 stycznia 2018r. zagraliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Był to już 26. finał WOŚP i kolejny rok naszego wolontariatu... W naszej szkole nie brak osób chętnych do pomocy innym.  Wszyscy są zdania, że "Nie trzeba być aniołem, żeby pomóc, a może kiedyś to my będziemy potrzebowali pomocy". A ludzi chcących nieść pomoc jest coraz więcej, o czym świadczy nowy rekord akcji...... Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na ulicach Słupcy oraz w parafiach w Młodojewie i w Cieninie Kościelnym. W podziękowaniu za wsparcie każdy darczyńca dostawał symboliczne czerwone serce. W akcji WOŚP uczestniczyli: K.Matuszewska, K. Skowrońska, J. Bagrowska, W. Gorzelańczyk, E. Wróblewska, O. Sypniewska (kl.VII), W. Krych, I. Andrzejak, S. Górna, O. Wyrzykiewicz (kl. II a), O. Król, D. Kujawa, D. Najdzińska, M. Zaparta (kl. II b), N. Witasik, Z. Kukulska (kl.II c), D. Purul, D. Czerniejewski, D. Konieczka, W. Strzelczyk, M. Radecki (kl. III a), M. Miara, A. Skoczkowska, N. Żak (kl.III b). Młodzieżą opiekowały się p. A.Kozłowska, M.Grabarska, J.Gola. Wszyscy nie mogą doczekać się kolejnego finału WOŚP.
 
 
 
2018-01-10 - XXI Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY 2018 w Kazimierzu Biskupim
Wigilia na dworcu PKP w Kazimierzu Biskupim
Dnia 10 stycznia 2018r. uczniowie wchodzący w skład  Zespołu Teatralnego naszej szkoły uczestniczyli w 21. Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY 2018 w Kazimierzu Biskupim prezentując przedstawienie pt. „Wigilia na dworcu PKP” (scenariusz p. A. Czerniak – MDK Słupca).
Do konkursu przystąpiło 9 zespołów teatralnych.
Występ uczniów Zespołu Teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Drążnej został nagrodzony kwotą 300 zł przez Komisję Artystyczną w składzie:
Paulina Pachulska-Wojdak – instruktor teatralny CKiS w Koninie
Małgorzata Kazuś – instruktor teatralny KDK
Krystian Weber – instruktor muzyki CKiS w Koninie
Marian Kołodziejczyk – ksiądz rektor Klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim
Ponadto Komisja doceniła pracę i grę aktorską uczennicy Samanty Pietrzak przyznając jej Nagrodę Indywidualną.
 
 
 
2018-01-07 - I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Dnia 7 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kowalewie Opactwie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Wiktoria Krych kl. IIa, Roksana Chojnacka kl. IIIa i Martyna Miara kl. IIIb śpiewające utwór autorstwa Olafa Pająka: „Znak pokoju” (kompozytor Róża Piotrowska).
 
 
 
2018-01-06 - Nasi uczniowie i absolwenci w finale konkursu Kręć Fajną Wieś
Miło nam poinformować, że do finału konkursu Kręć Fajną Wieś wszedł materiał przygotowany m.in. przez naszych absolwentów (Krzysztof Gorzelańczyk, Damian Piasecki) i obecnych uczniów (Dominika Purul, Weronika Gorzelańczyk).
 
Finałowe utwóry można zobaczyć tutaj - zapraszamy do głosowania na utwór Krzysztofa Gorzelańczyka i Damiana Piaseckiego.
 
2017-XI-XII - Góra Grosza
Akcja "Góra Grosza" rozpoczęła się w 2000r. Jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Ważnym celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona istotna pomoc wielu dzieciom.
Kierując się tak szczytnym celem również nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza".
W listopadzie i grudniu rozpoczęliśmy wielką zbiórkę ,,grosików” na rzecz dzieci z domów dziecka. Na terenie szkoły zostały rozwieszone plakaty informujące o akcji i celach zbiórki.
Korzyści z przystąpienia szkoły do akcji – Góra Grosza to uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. To również  możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci i  możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
 
 
 
2017-12-19 - szkolne Jasełka
 
2017 - XI-XII - Opatrunek na ratunek
Społeczność uczniowska w listopadzie i w grudniu włączyła się w ogólnopolską akcję „OPATRUNEK NA RATUNEK” ogłoszoną przez wolontariuszy Fundacji Redemptoris Misio w Poznaniu. Celem jej było zbieranie środków opatrunkowych potrzebnych dla ludzi najbiedniejszych i najbardziej chorych w Afryce, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach. W akcji tej brały udział wszystkie klasy wraz z wychowawcami. Uczniowie systematycznie przynosili wszelkiego rodzaju potrzebne opatrunki, zdając sobie sprawę, że tropikalny klimat i różne insekty nie sprzyjają gojeniu się ran. W wyniku przeprowadzonych działań charytatywnych udało nam się zebrać dużą ilość opatrunków, które zostaną przekazane potrzebującym w Afryce.
 
 
 
2017-12-20 - Zbiórka karmy dla schroniska w Katarzynowie
W dniach 5-20 grudnia w Szkole Podstawowej w Drążnej organizowana była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska w Katarzynowie. W ramach akcji zebrano prawie 20 kilogramów karmy. Najwiecej psich i kocich przysmaków zgromadziła klasa VII.
Wszystkim biorącym udział w akcji dziękujemy za zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby bezdomnych zwierząt!
 
 
 
2017-12-15 - XIII Regionalny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
XIII Regionalny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - Eliminacje do etapu powiatowego
 
15 grudnia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Słupcy uczennice Roksana Chojnacka i Martyna Miara reprezentowały naszą szkołę podczas XIII Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Do finału konkursu „English Singing”, który odbędzie się 2 lutego zakwalifikowała się Roksana Chojnacka.
Gratulujemy i czekamy na Finał!
 
 
 
2017-12-15 -Jasełka i występ scholi w naszej szkole
   15 grudnia 2017r. artyści z naszej szkoły pod opieką Pani Joanny Nowakowskiej przedstawili społeczności lokalnej ”Wigilię na dworcu PKP”. Na jasełkach gościliśmy Wójta Gminy Słupca Panią Grażynę Kazuś, Przewodniczącego Rady Gminy Słupca Pana Jerzego Kopczyńskiego, ks. Tadeusza Stasiaka, dyrektora Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca Panią Jarosławę Kobos, Radnego Gminy Słupca Pana Jana Kujawę oraz licznie przybyłych mieszkańców okolicznych miejscowości. Uczniowie swoją wizją świąt przywołali u widzów refleksję nad duchowym wymiarem Bożego Narodzenia.
 
   Nasi uczniowie swój występ zaprezentowali także kilka dni wcześniej w czasie XI Przeglądu Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych „Anioły Kosmy" na scenie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy zdobywając tam kwalifikację do organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie XXI Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej „Anioły”.
 
   Zgromadzona na jasełkach w naszej szkole publiczność wysłuchała również koncertu kolęd w wykonaniu scholi z Młodojewa, a na koniec spotkania wszyscy zgromadzeni obdarowani zostali przez uczniów świątecznymi prezentami.
 


 
 
2017-12-15 - Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia - etap powiatowy
 
 
 
 
 
 
2017-12-13 - rodzice i uczniowie przygotowują świąteczne pierniki
Święta tuż, tuż czas więc na pieczenie pierników.
13 grudnia w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Dzieci z klasy pierwszej wraz z rodzicami piekli świąteczne pierniczki. Pierwszaki z takim zaangażowaniem zabrali się do pracy, że prawie wcale nie potrzebowali pomocy mam. Dzieci same próbowały mieszać składniki, a nawet rozrabiać ciasto, by potem je rozwałkować i wykrawać ciasteczka. Efektem wspólnej pracy były rumiane, pachnące pierniki, które wszyscy przy dźwięku świątecznych piosenek i kolęd z wielką radością dekorowali. Jednak najwięcej radości przyniósł punkt kulminacyjny spotkania, czyli degustacja! Wszystkim pierniczki bardzo smakowały, choć niektóre były tak pięknie udekorowane, że żal było je zjadać... Ale to nie jest powód do zmartwień, w końcu podobną akcję można kiedyś znowu powtórzyć, prawda...?
 
 
 
 
 
 
 
2017-12-13 - wyjazd do teatru w Gnieźnie
"W wigilię i nie tylko..."
W grudniowy poranek uczniowie klasy VII, II a, II b oraz II c wraz z opiekunami M. Barańską, J. Golą, A. Kozłowską i E. Selką wybrali się do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, gdzie obejrzeli przedstawienie pt."Wigilijna opowieść".
Spektakl ten to spotkanie dzieci i dorosłych, podczas którego każdy może przekonać się, że za sprawą świąt może dokonać się w nas pozytywna przemiana. To opowieść o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość, w którym przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co najważniejsze... Chciwego i zgorzkniałego kupca Scrooge'a czekają kolejne samotne Święta Bożego Narodzenia. Nie martwi go to jednak wcale. Od lat jest bowiem niezdolny do odczuwania świątecznej radości. Ale tym razem wizyta "niespodziewanych gości" sprawi, że postanowi odmienić swoje dotychczasowe życie...
Pełna ciepła i optymizmu historia pióra Dickensa w przekładzie Józefa Nasielskiego co roku jest niezwykle popularna wśród najmłodszych i nie tylko.
Oby duch Świąt Bożego Narodzenia - duch miłosierdzia, współczucia i dobroczynności panował przez cały rok. Wesołych Świąt!
 
 
 
 
2017-12-10 - XI Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych
10 grudnia 2017r. w XI Przeglądzie Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych „Anioły Kosmy" na scenie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy zaprezentowali się artyści z naszej szkoły.
Ich występ zyskał najwyższe uznanie i artyści zostali zaproszeni do występu w czasie XXI Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej „Anioły” organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
”Wigilię na dworcu PKP” pod opieką pani Joanny Nowakowskiej można było również zobaczyć w naszej szkole 15 grudnia, kiedy to artyści przedstawili swoją wizję jasełek dla społeczności lokalnej.
 
Zapis wideo z występu w MDK w Słupcy można zobaczyć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=1Ynxud-qTTo&feature=youtu.be
 
Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy kolejnych sukcesów!
 
Obsada:
Kobieta: Natalia Król
Mężczyzna: Mateusz Radecki
Żebrak-Prorok: Paryk Mikołajczyk
Córka pijaka: Dominika Purul
Narkomanka: Andżelika Skoczkowska
Babcia Rózia: Samanta Pietrzak
Maryjka: Roksana Chojnacka
Józef: Dawid Żak
Anioły: Dominika Stępniak, Wiktoria Krych, Martyna Miara, Piotr Skowroński
 
 
 
 
Zdjęcia: B. Bereszyńska oraz Twoja Słupca.pl: http://twojaslupca.pl/jaselka-w-mdk/
 
 
2017-12 - Świąteczna Zbiórka Żywności
Świąteczna Zbiórka Żywności
 
Na terenie szkoły opiekunki Szkolnego Koła PCK p. Edyta Selka i p. Barbara Bereszyńska wraz z młodzieżą prowadzą wśród uczniów i pracowników szkoły akcję zbiórki żywności dla potrzebujących z terenu gminy Słupca. Wrażliwość na krzywdę i niedolę ludzi świadczy o empatii człowieka, a podzielenie się jedzeniem z potrzebującymi to piękny gest. Jest jeszcze czas, by przyłączyć się do zbiórki - zapraszamy do udziału w akcji, która potrwa do 20 XII 2017r..
 
2017-12-11 - ćwiczenia pomocy przedmedycznej z OSP Kamień
11 grudnia 2017r. w naszej szkole miała miejsce prelekcja i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy zorganizowane przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamienia. Uczniowie klas drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych oraz  gimnazjum oraz klasy 7 mieli możliwość przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy:
- oceny bezpieczeństwa
- oceny stanu poszkodowanego
- wykonanie resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
Nad właściwym przebiegiem działań uczniów czuwali druhowie OSP Kamień, którym składamy gorące podziękowania.
 
 
 
2017-12-10 - Kibicuj z klasą!
W niedzielę 10 grudnia 2017r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: p. A. Królikowską, p. M. Majdeckim i p. Grzegorzem Wysockim pojechali do Poznania, by na INEA Stadionie wspierać dopingiem Lecha Poznań w starciu z Cracowią. Mimo niesprzyjającej pogody zgromadzonych zagrzewała gra piłkarzy, którzy wygrali mecz 1:0. Uczniowie uczestniczyli w meczu w ramach akcji Kibicuj z klasą!.
 
 
 
2017-12-08 - Pożar w naszej szkole
W dniu 08.12.2017r. na obiekcie Szkoły Podstawowej w Drążnej odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe dla Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Słupca. Podczas ćwiczeń zaaranżowano pożar szkoły, gdzie w jednym z pomieszczeń zostało uwięzionych 9 osób. W ćwiczeniach uczestniczyły wyznaczone jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu słupeckiego, służby: Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Słupcy, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Słupcy, Komenda Powiatowa Policji w Słupcy, Zespół Ratownictwa Medycznego (powiat koniński), Powiatowy Nadzór Budowlany w Słupcy.
 
Głównym celem organizacji ćwiczeń było między innymi:
- sprawdzenie umiejętności przyjęcia zgłoszenia o zagrożeniu;
- sprawdzenie aktualności danych i procedur w Planie Zarządzania Kryzysowego Gminy Słupca;
- sprawdzenie zasad obiegu informacji i koordynacji;
- utworzenie punktu ewakuacji;
- utworzenie punktu doraźnej pomocy medycznej i psychologicznej;
- zorganizowanie dla ewakuowanej ludności zabezpieczenia w koce, posiłki i wyżywienie;
- zorganizowanie i dostarczenie plandek w celu zabezpieczenia uszkodzonego pokrycia dachowego;
- współdziałanie wszystkich jednostek ćwiczących;
- ocena czasowa faktycznego dostarczenia sił i środków w trakcie podjęcia procedury ewakuacji ludności;
- ocena wzajemnej współpracy służb i podmiotów zaangażowanych w ćwiczenia.
 
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Słupcy otrzymał informację o zdarzeniu około godz. 9.05. Ćwiczenia zakończono około godz. 12.00. Podsumowanie ćwiczeń odbyło w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej Pokoje.
 
Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Gminy Słupca
 
 
 
2017-12-06 - Mikołaj w naszej szkole
6 grudnia odwiedził naszą szkołę niecodzienny gość. Na pierwszych lekcjach gościliśmy Mikołaja, który wręczył wszystkim prezenty ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy za tę miłą wizytę!
 
 
 
Szkoła Małego Inżyniera
Szkoła Małego Inżyniera
 
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
         Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej w bieżącym roku szkolnym ponownie bierze udział w konkursie „Szkoła Małego Inżyniera”. W ramach tego projektu mamy szansę wygrać dla uczniów kompletny i unikatowy zestaw narzędzi i pomysłów do zajęć z zakresu robotyki oraz całodniowy festiwal technologiczny, który odbędzie się w zwycięskiej szkole.
 
Aby oddać głos należy:
2. Wyszukać Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Drążnej
3. Następnie należy podać numer telefonu, na jaki wysłany zostanie SMS z kodem (jeden numer może oddać tylko jeden głos dziennie).
 
         Aby wygrać, nasza szkoła musi uzyskać jak największą liczbę głosów - zestaw otrzymuje tylko 13 szkół z największą liczbą oddanych głosów. Dlatego prosimy, abyście codziennie w dniach od 1 do 15  grudnia głosowali na naszą Szkołę.
 
Mamy szansę wygrać, ale potrzebujemy Waszego wsparcia!
Poproście o pomoc Waszych znajomych, rodzinę – niech także głosują na Waszą szkołę.
Udostępniajcie na Facebooku!
Dziękujemy za pomoc!
 
 
2017-11-30 - Andrzejki w szkole
30 listopada w murach naszej szkoły odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla naszych uczniów. Dyskotekę zorganizował i przeprowadził samorząd uczniowski. Oprócz dobrej zabawy na naszych uczniów czekało wiele atrakcji i konkursów.
 
 
 
2017-11-28 - odwiedzili nas lekarze dentyści i higienistki stomatologiczne
Dnia 28.11.2017 naszą szkołę odwiedzili lekarze dentyści i higienistki stomatologiczne z Centrum Stomatologicznego NEO DENTICA z Wrześni. Lekarze przeprowadzili wspaniałą lekcję profilaktyki dla klasy pierwszej. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o zęby. Starsi uczniowie mogli skorzystać z darmowego przeglądu dentystycznego. Dziękujemy!
 
 
 
 
 
 
 
2017-11-28 - „Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi”
„Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi”
 
28 listopada 2017 r. gimnazjaliści z klasy III a (Dominika Purul, Justyna Gronowska, Martyna Gorzelańczyk, Mateusz Kukulski) zorganizowali zajęcia dla najmłodszych uczniów szkoły, które miały na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych. Chętnie przeczytali pierwszoklasistom świąteczne opowiadania o sympatycznym słoniu Elmer i przygodach żółwia Franklina. Wspólne rozmowy na temat głównych bohaterów przeplatane były utworami muzycznymi, wykonanymi na saksofonie przez Justynę Gronowską. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie dekorowali pierniki oraz wykonali prace plastyczne.
 
 
 
 
 
 
2017-11-22 - wyjazd do fabryki bombek w Gnieźnie
      Dnia 22.11.2017r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią i rodzicami mieli okazję poczuć przedświąteczny klimat wybierając się do fabryki bombek w Gnieźnie. Uczestnicy wycieczki zapoznali się ze wszystkimi etapami powstawania szklanych bombek, zwiedzili cztery główne działy produkcji: dmuchalnię, srebrzalnię, lakiernię oraz dekoratornię. Uczniowie z wielkim zdumieniem obserwowali, jak ze zwykłych szklanych rur powstają piękne bombki. Jednak najwięcej radości, zarówno wśród uczniów jak i rodziców, wzbudził udział w warsztatach, gdzie pierwszoklasiści wraz z opiekunami własnoręcznie dekorowali bombki, które później zabrali ze sobą do domu.
Poza tym każdy uczeń otrzymał w prezencie bombkę ze swoim imieniem. Dużym zainteresowaniem cieszył się też sklepik, gdzie z ogromnego asortymentu różnorodnych ozdób choinkowych każdy znalazł coś dla siebie.    
     Wszystkim uczestnikom wycieczki już dziś życzymy Zdrowych pogodnych świąt oraz pięknie udekorowanych choinek!
 
 
 
2017-11-20 - I miejsce na konferencji „Dzieci Dla Dzieci o Przemocy”
I miejsce na konferencji „Dzieci Dla Dzieci o Przemocy”
 
     W poniedziałek 20 listopada 2017r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbyła się konferencja dla młodzieży pod hasłem „Dzieci dla dzieci o przemocy”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych oraz Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Głównym celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości młodzieży na temat przemocy domowej i rówieśniczej oraz kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw moralnych wobec problemu. Przedsięwzięcie objęła patronatem Wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś.
     Konferencję otworzył wykład pani psycholog Agaty Popielarskiej, po którym nastąpiła część konkursowa. Przedstawiciele klas siódmych ze wszystkich szkół podstawowych gminy Słupca przygotowali scenki lub prezentacje na temat przemocy domowej i rówieśniczej.
     Naszą szkołę reprezentowała Weronika Gorzelańczyk, która przedstawiła prezentację teatralno-multimedialną, przygotowaną pod opieką p. A. Majdeckiej i A. Królikowskiej.
     Czas oczekiwania na werdykt jury umilały występy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy.
Komisja spośród aż siedmiu przygotowanych prezentacji najwyżej oceniła występ naszej szkoły! Zarówno Weronika, jak i cała klasa VII wraz z opiekunami otrzymała nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słupcy.
Gratulujemy!!!
 
  
 
2017-11-18 - Z wizytą w Warszawie
Z wizytą w Warszawie
 
18 listopada 2017r. odbyła się kolejna już wycieczka gimnazjalistów do stolicy. Uczniowie na samym początku zwiedzali Niewidzialną wystawę, podczas której mieli okazję wczuć się w rolę osób niewidzących. Poruszanie się w całkowitych ciemnościach było niesamowitym przeżyciem. Bardziej relaksacyjnym miejscem okazał się Enigma Room, w którym gimnazjaliści próbowali rozwiązać zagadki i wydostać się z zaszyfrowanego pokoju. Natomiast głównym punktem programu wycieczki był udział w muzycznym przedstawieniu pt.: Piloci w Teatrze Roma. Musical inspirowany wydarzeniami z czasów II wojny światowej przypominał m.in. o bohaterskiej walce Polaków podczas bitwy o Anglię.  Pobyt w Warszawie był bardzo udany.
 
20147-11-10 - Pociąg do wolności
Pociąg do wolności
 
Pod takim hasłem 10 listopada 2017r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej, dyrektor Danuta Samul oraz zaproszeni goście - Asystent Wójta Gminy Słupca - Bogdan Kukulski i Przewodnicząca Rady Rodziców - Agnieszka Purul, uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Żywa lekcja historii przypomniała zgromadzonym mroczne dzieje naszej Ojczyzny oraz zwycięstwo, jakie nadeszło 11 listopada 1918 roku. Uczniowie - Dominika Purul, Samanta Pietrzak, Andżelika Skoczkowska, Patryk Mikołajczyk, Wojciech Mioducki, Dominika Stępniak, Oliwia Król, Dominika Kujawa, Martyna Zaparta, Amelia Głowienkowska, Zuzanna Kukulska, Wiktoria Krych, Oliwia Wyrzykiewicz, Roksana Chojnacka, Justyna Gronowska, Martyna Miara i Wiktoria Szygenda - w pięknym montażu słowno-muzycznym przypomnieli tragiczną i długą drogę wyzwoleńczą, jaką przebyli bohaterscy Polacy, aby odzyskać wolność, którą my dzisiaj możemy się cieszyć, ale i troszczyć się o nią. Musimy pamiętać, że przodkom należy się pamięć, a Ojczyźnie - miłość. Scenografia, stroje oraz białe kwiaty w rękach artystów podkreśliły jeszcze bardziej podniosły charakter uroczystości, a symbolicznie zapalony znicz był znakiem łączności z przodkami, którzy oddali życie za wywalczenie niepodległości naszego kraju. Część artystyczna została przygotowana przez Barbarę Bereszyńską, Annę Kozłowską i Annę Majdecką.
Anna Kozłowska
 
 
 
 
 
2017-10-31 - Halloween
W naszej szkole odbył się konkurs, zorganizowany przez p. Martę Grabarską,  na najlepszą gazetkę szkolną o tematyce Halloween. Wszystkie klasy przygotowały przepiękne gazetki i wybór zwycięzcy był bardzo trudny. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2a, drugie miejsce klasa 2b, trzecie miejsce - wszystkie pozostałe klasy. Gratulujemy!
 
 
 
 
2017-10-30 - Imperium Romanum - żywa lekcja historii
 
 
 
2017-10-30 - spotkanie z misjonarzem z Wenezueli
  30 października 2017r. Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Drążnej odwiedził misjonarz z Wenezueli – ks. Florian Cieniuch.
  Spotkanie rozpoczęło się modlitwą w języku hiszpańskim – ciekawe doświadczenie dla wielu uczniów. Ks. Florian pokazał nam Wenezuelę, jakiej nie znamy (religijność, kultura, klimat, fauna i flora…). Ciekawie i z poczuciem humoru opowiadał o kraju, w którym spędził 30 lat, wypełniając misyjne posługę – zadanie „Idźcie i głoście”.
  Ciekawość i zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży wzbudziły przedmioty i stroje przywiezione z Wenezueli, które można było obejrzeć z bliska, przymierzyć i dotknąć.
    Refleksje uczniów po spotkaniu – wybrane cytaty: „właściwy człowiek we właściwym miejscu”, „Dla ks. Floriana, misje to pasja”, „warto uczyć się języków obcych, by móc rozmawiać z chrześcijanami w różnych krajach”, „Misjonarz pokazał, jak ważna jest wiara w życiu człowieka i bogactwo duchowe, a nie materialne, które w drodze do nieba i tak zostawiamy na ziemi”, „Misjonarz to człowiek radosny, optymistyczny, szczęśliwy, obudził w wielu z nas ziarenko niesienia pomocy innym” …
  Dyrektor Szkoły Danuta Samul podsumowując spotkanie podziękowała za ciekawą i pouczającą lekcję historii, geografii, przyrody, języka obcego.
  Ks. Floriana Cieniucha będziemy wspominać jako radosnego, optymistycznego, pomocnego, wytrwałego człowieka – misjonarza Wenezueli.
  Dziękujemy!
  Joanna Nowakowska
 
 
 
2017-10-26 - Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni Patriotycznych
26 października 2017r. odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni Patriotycznych. Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Drążnej reprezentowały:
Samanta Pietrzak - recytacja ("Mazowsze" K. K. Baczyński) Roksana Chojnacka - śpiew ("Modlitwa dziewczynki" z repertuaru Darka Malejonka zespołu Maleo Reggae Rockers).
Obie uczennice zaprezentowały się znakomicie. Samanta za swoją recytacje otrzymała wyróżnienie, a Roksana wyśpiewała 3 miejsce.
Gratulujemy!
 
 
 
2017-10-24 - projekt "Poczytajmy" w przedszkolu w Piotrowicach
24 października 2017r. w ramach projektu „Poczytajmy” uczennice koła języka angielskiego - Andżelika, Martyna i Natalia wraz z opiekunem p. Martą Grabarską odwiedziły dzieci z przedszkola Mali Odkrywcy w Piotrowicach. Tematem przewodnim spotkania z przedszkolakami były zwierzątka. Dzieci wysłuchały wierszyków recytowanych przez uczennice, a następnie nauczyły się tańca pokazywanego przez małpkę, konika i lwa. Przedszkolaki pomalowały tez rysunek małpki, a na końcu, każdy z nich otrzymał "medal". Dzieci z przedszkola i uczennice z naszej szkoły były bardzo zadowolone ze spotkania.
 
 
 
2017-10-24 - goście z Młodojewa z Cienina Zabornego na spektaklu "Kraina bajek z przymrużeniem oka"
     Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Drążnej 24 października 2017r. odwiedzili sympatyczni goście z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych z Młodojewa i z Cienina Zabornego, w ramach współpracy pomiędzy placówkami. Mali milusińscy wraz ze swoimi opiekunami zostali zaproszeni, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Kraina bajek z przymrużeniem oka”.
     Zdolni gimnazjaliści - Dominika Purul, Samanta Pietrzak, Patryk Mikołajczyk, Andżelika Skoczkowska, Martyna Miara, Dominika Stępniak, Dawid Żak, Oliwia Król, Dominika Kujawa, Dominika Najdzińska, Zuzanna Płuciennik, Weronika Mikołajczyk, Martyna Zaparta - urzekli grą aktorską przedszkolaków, którzy w wielkim skupieniu śledzili przygody bajkowych postaci - Baja, Jasia i Małgosi, Baby Jagi, Złej Królowej, Fantazji i Krasnoludków. Zaś wesołymi piosenkami zachwyciła Roksana Chojnacka. Zaczarowany świat został wykreowany przy pomocy strojów, scenografii, a przede wszystkich mistrzowskiemu wcieleniu się w swoje role młodych artystów, którzy przygotowali sztukę pod czujnym okiem Pani Anny Kozłowskiej. Gromkie brawa, dyplom z podziękowaniem, a przede wszystkim uśmiechnięte i szczęśliwe buzie przedszkolaków to najpiękniejsza nagroda jaką otrzymali utalentowani aktorzy.
     Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia, a także niespodzianki dla uroczych gości, którą przygotowała Pani Dyrektor Danuta Samul - koszyczek pełen słodkości. Na koniec spotkania dzieci zostały oprowadzone po szkole przez swoich starszych kolegów, a potem odprowadzeni do autobusów, aby w doskonałych humorach wrócić do swoich przedszkoli.
 
 
 
2017-10-23 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w piłce nożnej halowej
23 października 2017r. w Zagórowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w piłce nożnej halowej. W zawodach udział wzięło 13 szkół naszego powiatu. Szkoła Podstawowa z Drążnej znalazła się w grupie z uczniami z Lądku i z Ciążenia. W obu meczach grupowych nasi uczniowie ponieśli porażki: z Lądkiem 2:0 i z Ciążeniem 1:0 odpadając tym samym z dalszej części turnieju. Nasza drużyna zajęła ostatecznie miejsce IX-XII. Szkolę naszą reprezentowali: Oskar Zawodny, Mateusz Kukulski, Mateusz Radecki, Daniel Domiński, Wojciech Blimka, Kamil Czerniejewski, Tomasz Szklarek, Jakub Kuchowicz, Kacper Golak.
 
2017-10-02 - pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły
   20 października 2017r. był niezwykłym dniem dla Pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, którym przypieczętowali swój oficjalny i pełnoprawny udział w życiu szkolnym.
   Uroczystość ślubowania rozpoczęła się występem - niespodzianką przygotowaną przez starszych kolegów i koleżanki pod czujnym okiem pani mgr Anny Kozłowskiej. Bardzo ciekawa i zabawna część artystyczna dotyczyła rozważań nad tym, czy w dzisiaj, w dobie komputerów i internetu, bajki nadal są potrzebne.
   Później mocno już rozbawione i odstresowane Pierwszaki wyszły na scenę, by wykazać się swoimi zdolnościami aktorskimi i wokalnymi. Po prezentacji swoich umiejętności artystycznych pierwszoklasiści zostali poddani testom wiedzy oraz sprawności. Sporo śmiechu wśród publiczności wywołały miny Pierwszaków po wypiciu specjalnego „eliksiru mądrości”.
   Po zaliczeniu tego trudnego egzaminu przez wszystkich uczniów klasy I, pani Dyrektor Danuta Samul przystąpiła do pasowania ich na uczniów, włączając tym samym Pierwszoklasistów do braci uczniowskiej. Należą teraz do niej także: Michał Kwiatkowski, Alan Ludwiczak, Nikodem Stasiak, Krystian Sypniewski oraz Izabela Wrzesińska.
   Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie naszej uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku.
   Wszystkim Pierwszoklasistom oraz ich Rodzicom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz samych radosnych dni w murach nowej szkoły.
 
 
 
 
 
2017-10-19 - Powiatowy Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej
W dniu 19 października odbył się Powiatowy Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej. Oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej reprezentowały:
Samanta Pietrzak - recytacja, Andżelika Skoczkowska - recytacja, Roksana Chojnacka - śpiew, Dominika Purul - śpiew.
W kategorii recytacja Samanta wywalczyła 1 miejsce! W kategorii śpiew - Roksana zajęła miejsce 3.
Obie dziewczyny wezmą udział w finale wojewódzkim!
Gratulujemy sukcesów!
 
 
 
2017-10-19 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
19 października 2017r. na hali w Koszutach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w drużynowym tenisie stołowym w kategoriach dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Sandra Górna i Weronika Gorzelańczyk oraz Michał Król i Dawid Żak. Chłopcy po wygraniu 3:0 meczu grupowego ze szkołą z Wólki zajęli pierwsze miejsce w grupie. W półfinale musieli uznać wyższość chłopców z Ostrowitego ulegając im 3:1. W meczu o trzecie miejsce ponownie zmierzyli się z chłopcami z Wólki. Wygrywając ten mecz 3:1 uplasowali się na trzecim miejscu w rozgrywanych zawodach.
Dziewczęta w swojej grupie przegrały 3:0 z uczennicami z Ostrowitego i Kowalewa Opactwa. Potyczki w grupie zakończyły na trzecim miejscu, a całe zawody na V-VI miejscu.
 
 
 
2017-10-16 - Dzień Walki z Głodem
Dzień Walki z Głodem
Jak co roku, 16 października w naszej szkole obchodzony jest Dzień Walki z Głodem. Członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali akcję pod hasłem ,,Podziel się kanapką”.
Celem jej było uświadomienie społeczności szkolnej wagi istniejącego problemu, jakim jest głód widoczny na co dzień wśród polskich dzieci. Przygotowane kanapki rozdawane były w trakcie przerw lekcyjnych. W tym dniu nikt nie był głodny i każdy miał poczucie, że niewiele trzeba, aby uszczęśliwić drugą osobę.
 
 
 
201-10-16 - Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w unihokeju chłopców
16 października 2017r. w Kowalewie Opactwie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w unihokeju chłopców. Do zawodów zgłosiły się drużyny z aż jedenastu szkół.
W pierwszym etapie zespoły podzielone zostały na cztery grupy. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Drążnej rywalizowali w grupie z drużynami z Kowalewa Opactwa i z Ciążenia. W pierwszym spotkaniu ulegli uczniom z Kowalewa 1:0, a w drugim odnieśli nad drużyną z Ciążenia zwycięstwo 2:0. Dało to drużynie drugą lokatę w grupie i awans do ćwierćfinału.
W kolejnej fazie rozgrywek zawodnicy Drążnej zmierzyli się z uczniami ze Słupcy wygrywając z nimi 1:0. W półfinale znowu zwyciężyliśmy 1:0, tym razem ze szkołą z Trąbczyna.
W finale rozgrywek ponownie zmierzyliśmy się z gospodarzem - Kowalewem Opactwem, i ponownie tak, jak w rozgrywkach grupowych, musieliśmy uznać ich wyższość przygrywając 1:0. Ostatecznie uczniowie z Drążnej zajęli w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego II miejsce.
Szkołę w Mistrzostwach reprezentowali: Oskar Zawodny, Kamil Czerniejewski, Dawid Żak, Tomasz Szklarek, Michał Król, Mateusz Czerniak, Mateusz Podlasiński, Mateusz Radecki, Krzysztof Śniegowski, Mateusz Kukulski.
 
 
 
2017-10-13 - Święto Komisji Edukacji Narodowej
   13 października 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Moniki Barańskiej. Uczniowie złożyli Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączyła się także Pani Dyrektor Danuta Samul.
   Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowań nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę. Jest też okazją, by wręczyć pracownikom oświaty nagrody. Nagrodą Dyrektora szkoły zostali uhonorowani: mgr Monika Barańska, mgr Barbara Bereszyńska, mgr Marta Grabarska, mgr Justyna Gola, mgr Anna Kozłowska, mgr Agnieszka Królikowska, mgr Anna Majdecka, mgr Marcin Majdecki, mgr Joanna Nowakowska, mgr Edyta Selka, mgr Grzegorz Wysocki, a wśród pracowników niepedagogicznych pani Joanna Skrzydlewska.
   6 października 2017r. mgr Mirosław Jadrych otrzymał na gminnych obchodach Święta Komisji Edukacji Narodowej Nagrodę Wójta Gminy Słupca, a 20 paźdzernika 2017r. otrzymał z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty nadany przez Ministra Edukacji Narodowej Medal Komisji Edukacji Narodowej.
 
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów i zadowolenia z pracy!
 
 
 
 
2017-10-05 - Turniej unihokeja o puchar Wójta Gminy Słupca
   05 października 2017r. na hali sportowej w Kowalewie Opactwie rozegrany został turniej unihokeja o puchar Wójta Gminy Słupca w kategorii dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców rywalizowała z dwiema drużynami  z Kowalewa Opactwa oraz z chłopcami z Cienina Zabornego. Wygrana 3:0 z chłopcami z Cienina Zabornego, bezbramkowy remis z drugą drużyną z Kowalewa oraz porażka 1:0 z pierwszą drużyną z Kowalewa dała nam ostatecznie III miejsce w turnieju.
   Dziewczęta rywalizowały w grupie z Cieninem Zabornym i II drużyną z Kowalewa. Z pierwszą uzyskali bezbramkowy remis, natomiast w drugim meczu grupowym pokonali II drużynę z Kowalewa 6:0. W półfinale nasz zespół wygrał z e szkoła z Cienina Kościelnego 2:0. W finale dziewczęta z naszej szkoły uległy pierwszej drużynie z Kowalewa Opactwa 0:3 zajmując ostatecznie II miejsce w turnieju.
   Szkolę naszą reprezentowali: Justyna Gronowska, Sandra Górna, Iza Andrzejak, Natalia Król, Dominika Najdzińska, Martyna Miara, Wiktoria Szygenda, Dominika Kujawa, Oliwia Król, Weronika Mikołajczyk, Dominika Stępniak, Kamila Kwiecińska oraz Damian Baranowski, Dominik Stasiak, Daniel Domiński, Mateusz Podlasiński, Michał Król, Oskar Zawodny, Mateusz Radecki, Mateusz Czerniak, Kamil Czerniejewski, Dawid Żak, Wojciech Rewers, Tomasz Szklarek.
 
2017-09-30 - sprzątanie cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Kochowie
 
 
 
 
2017-09-29 - Noc Naukowców
Raz w roku fizycy, chemicy, biolodzy, historycy, geografowie, informatycy i przedstawiciele innych dziedzin otwierają swoje laboratoria, aby pokazać wszystkim chętnym, jak ciekawa jest ich praca i pasja.
Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. W tym roku odbyła się 29 września 2017r. na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Przyrodniczym, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytecie Ekonomicznym i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-sieciowym. Nadrzędnym celem imprezy jest zmiana wizerunku naukowca i zachęcenie młodzieży do podejmowania kariery naukowej, a także zbliżenie naukowców i społeczeństwa oraz stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań w atmosferze zabawy.
Podczas Nocy Naukowców na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczniowie brali udział w wielu ciekawych warsztatach. Fani kryminału także znaleźli coś dla siebie. Jak co roku mogli uczestniczyć w warsztatach CSI - Kryminalne Laboratorium Wydziału Biologii, gdzie dowiedzieli się, jak zbierać ślady albo na czym polega praca entomologa sądowego Dla uczestników przygotowano konkursy, warsztaty i pokazy w ponad 40 miejscach na terenie całego miasta. Młodzież wróciła zadowolona z wyjazdu.
 
 
 
2017-09-29 - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
 
29 września 2017r. obchodziliśmy po raz VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku akcja została przeprowadzona w szkole w czasie zajęć matematyki oraz w czasie przerw (29 IX) oraz w kilku miejscowościach Gminy Słupca (30 IX). Wyruszyliśmy, by pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! przeegzaminować napotkane osoby ze znajomości tabliczki mnożenia. Zdecydowana większość egzaminowanych pomyślnie rozwiązywało zadania i otrzymało imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Niestety byli też tacy, którzy "wymknęli się" naszym egzaminatorom - nie mieli wolnego czasu na udzielenie nam odpowiedzi.
Egzamin składał się z 5 pytań - zadań opierających się na tabliczce mnożenia, a Ekspertem został każdy, kto poprawnie rozwiązał każde z nich.
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości, a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością (nie)trudnych przypadków mnożenia. Gratulujemy wszystkim Ekspertom ich wiedzy!
Dziękujemy wszystkim, którzy poddali się egzaminowi i wzięli udział w naszej akcji!
Do zobaczenia za rok!
 
 
 
2017-09-28 - zabawa integracyjna
28 września 2017r. odbyła się dyskoteka, na której uczniowie klasy VII zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.
Z tej okazji klasa VII przygotowała krótką część artystyczną. Uczniowie wspólnie zaśpiewali wymyśloną przez siebie piosenkę na znaną przez wszystkich melodię „Gdy strumyk płynie z wolna”:
Gdy słońce rano wstaje, z radością budzę się
I wyskakuję z łóżka, do Drążnej wybiec chcę!
A w szkole, jak to w szkole, przygoda czeka mnie,
Codziennie coś nowego w mej klasie dzieje się
Książki, liczby, śpiewy, zabawy, tańce, ruch,
Co dzień dobre maniery – ich uczę się za dwóch!
To nasza siódma klasa wita każdego was,
I obiecuje grzecznie aniołki będą z nas.
Następnie w formie śmiesznych rymowanek przedstawili każdego siódmoklasistę. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego obcinania uszu przez wychowawcę p. A. Królikowską.
Po tej ciekawej części artystycznej przyszedł czas na wspólną zabawę.
 
 
2017-09-28 - Bezpieczna droga do szkoły
Bezpieczna droga do szkoły
 
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z miejscowym oddziałem marketu „Mrówka” przygotowała zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Drążnej. Hasłem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant uczył, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a przedstawiciele marketu zadbali, aby dzieci były widoczne i wręczyli uczestnikom zajęć odblaski.
 
Specjalne zajęcia o bezpieczeństwie zorganizowano dla uczniów klasy I. 28 września 2017r. dzieci w Drążnej odwiedził policyjny profilaktyk oraz przedstawiciele marketu MRÓWKA w Słupcy wraz z maskotką. Asp.szt. Dariusz Nowicki z Wydziału Prewencji przypomniał uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego dla pieszych, tak by zarówno droga do, jak i ze szkoły, była dla nich bezpieczna. Dzieci dowiedziały się, jak działają odblaski i dlaczego ich noszenie jest tak ważne dla ich bezpieczeństwa. Odpowiadając na pytania policjanta same opowiedziały, jak pieszy powinien korzystać z chodnika i jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe przekazane przez przedstawiciela marketu. Była też okazja do zabaw z maskotką i zrobienia sobie wspólnych zdjęć.
 
tekst i zdjęcia na podstawie materiałów KPP Słupca
 
 
 
2017-09-27 - Zajęcia warsztatowo-filmowe: „Totalitaryzm – nigdy więcej!”
Zajęcia warsztatowo-filmowe: „Totalitaryzm – nigdy więcej!”
 
W tym roku mija 78 lat od wybuchu II wojny światowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej doskonale wiedzą, kim był Adolf Hitler i zdają sobie sprawę, że to agresywna polityka zagraniczna nazistowskich Niemiec doprowadziła do wybuchu wojny.
Czy to możliwe, żeby współczesne państwo demokratyczne stało się państwem totalitarnym? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy zajęć warsztatowo-filmowych: „Totalitaryzm – nigdy więcej!”, które odbyły się w szkole 27 września 2017 r.
Pierwszym punktem programu były warsztaty dotyczące definicji „państwa totalitarnego”, prowadzone przez nauczyciela historii p. B. Bereszyńską. Uczniowie pracując w grupach i korzystając z tekstów źródłowych zdefiniowali państwo totalitarne, zwracając szczególną uwagę na wpływ władzy na społeczeństwo.
Następnie uczestnicy wspólnie zastanawiali się, czy ideologia państwowa w czasie sprawowania władzy w totalitarnych Niemczech może na nowo zakorzenić się w jakimś demokratycznym państwie, takim jak Polska. Podstawą do rozmyślań na ten temat była projekcja filmu Dennisa Gansela „Die Welle” („Fala”) z roku 2008. Akcja filmu dzieje się podczas tygodnia projektowego w pewnej niemieckiej szkole średniej. Film pokazuje, w jaki sposób bohaterowie, którzy kilka dni wcześniej zastrzegali, że w dzisiejszych czasach nie może powstać taki twór jak system totalitarny stają się jego współautorami.
Podczas oglądania „Fali” uczniowie wypełniali karty pracy, przygotowane przez germanistkę p. A. Królikowską, a w trakcie przerw prowadzili żywą dyskusję, nawiązując do wiedzy zdobytej podczas warsztatów.
 
 
 
2017-09-18 - Szkolenie profilaktyczne "Ciekawość nie zawsze się opłaca"
18 września 2017r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt.: „Ciekawość nie zawsze się opłaca”. Warsztaty miały na celu uświadomienie młodym ludziom, że sięganie po używki nie jest przejawem dorosłości, lecz początkiem problemów we wszystkich sferach życia. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje uzależnienie, poznali negatywne skutki zażywania substancji psychoaktywnych. Zajęcia profilaktyczne przeznaczone były także dla pracowników szkoły - Dyrektor szkoły D. Samul i wychowawczyni kl. VII A. Królikowska uczestniczyły w szkoleniu z programu Szkolna Interwencja Profilaktyczna.
Organizatorem szkoleń i warsztatów była Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
 
78 rocznica wybuchu II wojny światowej
78 rocznica wybuchu II wojny światowej
 
15 września 2017 roku odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co dokładnie wydarzyło się 1 i 17 września 1939 roku. Prowadząca uroczystość – Samanta Pietrzak przedstawiła okoliczności ataku Hitlera i Stalina na Polskę oraz przebieg pierwszych walk o zachowanie niepodległości. Prezentacja multimedialna, przygotowana przez Dominikę Purul, przybliżyła uczniom największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości, zapoznała z najważniejszymi bitwami kampanii wrześniowej. Słuchaczy bardzo poruszyła piosenka pt. „Warto jest wierzyć” w wykonaniu Roksany Chojnackiej. Tłem do tego utworu był pokaz zdjęć przygotowany przez ucznia Maksymiliana Kusiołka. Montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym miał uświadomić wszystkim, jakie konsekwencje niesie za sobą wojna i jak łatwo „człowiek staje się człowiekowi wilkiem”. Nawiązując do aktualnej sytuacji w Europie i na świecie, zwrócono uwagę, że warto pielęgnować swoją tożsamość i historię oraz pamiętać o tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny.
 
2017-09-13 - Spotkanie integracyjne klasy VIIa
Dnia 13 września 2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy VIIA. Spotkanie, którego celem była dobra zabawa i integracja zespołu klasowego odbyło się na terenie szkoły.
Pierwszym punktem programu było stworzenie przez uczniów „Kapsuły Czasu”, która zostanie otwarta dopiero w czerwcu 2019 roku. Następnie uczestnicy mieli okazję wykazać się w wielu ciekawych konkurencjach i zabawach zorganizowanych przez p. A. Królikowską i p. M. Jadrycha. Rywalizacja była zacięta, a swoimi wrażeniami uczniowie dzielili się na zakończenie programu przy wspólnym posiłku.
 
 
 
2017-09-07 - Narodowe Czytanie Wesala
Nasi uczniowie z klasy VIIa i IIb biorący udział w tegorocznej akcji Narodowe Czytanie Wesela.
 
 
 
2017-09-04 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
    4 września 2017r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Pani Dyrektor Danuta Samul powitała gości, uczniów, rodziców oraz pracowników i nauczycieli szkoły. Szczególnie ciepło powitała uczniów klasy I i klasy VII, które po raz pierwszy pojawiły się murach naszej szkoły.
    W swoim przemówieniu Dyrektor szkoły przypomniała największe osiągnięcia i dokonania z historii dotychczasowego gimnazjum, które w wyniku reformy systemu edukacji przekształcone zostało w szkołę podstawową, a na ręce Wójta Gminy Słupca Pani Grażyny Kazuś oraz Przewodniczącego Rady Gminy Słupca Pana Jerzego Kopczyńskiego złożyła podziękowania za umożliwienie przez Organ Prowadzący szkołę kontynuowania edukacyjnych tradycji szkoły w Drążnej. Nie mniejsze podziękowania skierowała także do Rodziców oraz  mieszkańców Drążnej i okolic, którzy wspierali szkołę w staraniach o jej pomyślną przyszłość.